Limbažu novadā labiekārtota Vārzu pludmale

0
1103
Foto no Limbažu novada pašvaldības albuma.

Ar ES fondu atbalstu septembrī pabeigta Vārzu pludmales infrastruktūras labiekārtošana projektā Vidzemes piekrastes kultūras un dabas mantojuma iekļaušana tūrisma pakalpojuma izveidē un attīstībā – “Saviļņojošā Vidzeme”, vēsta Limbažu novada pašvaldība.

Labiekārtojuma projekts veidots aptuveni 1,5 km garā joslā, kas stiepjas gar Baltijas Jūras līča krastu trīs posmos no Lauču akmens līdz Vārzu pludmalei, pa kuriem iespējams piekļūt pludmalei. Kā viens no galvenajiem priekšnoteikumiem – radīt iespējami ērtāku atpūtu pie dabas.

Posmā no publiskās peldvietas Vārzas līdz Lauču dižakmeņiem, izveidota vēl viena pieeja pludmalei. Izbūvētas laipas ērtākai piekļuvei pludmalei, pārģērbšanās kabīnes, velosipēdu novietnes un multifunkcionālas platformas. Multifunkcionālās platformas izbūvētas arī Vārzu pludmalē.

Pludmales posmos ir dažādas atpūtas iespējas – gan aktīvās, gan pasīvās atpūtas cienītājiem. Vārzu pludmalē izvietots tūrisma informācijas punkts, glābšanas stacija ar medicīnas punktu. Kāpu zonā izveidotas labierīcības un pārģērbšanās kabīnes. Aktīvai atpūtai – bērnu rotaļu zona, bet pasīvai atpūtai sauļošanās zona, kas izvietota terašu veidā. Vēl viens no projektā izveidotajiem vides objektiem ir Logs – rāmis, kas paver skatu uz burvīgo ainavu. Lai palīdzētu orientēties izvietotas norāžu zīmes, kas rādīs ceļu un attālumu līdz apskates objektiem.

Pagājušā gada vasarā Limbažu pašvaldība izsludināja atklātu konkursu, kurā būvdarbu līguma slēgšanas tiesības ieguva SIA DakTehbūve, būvuzraudzību objektā veica SIA Tectum supervising. Būvuzraugs Arvis Pilenieks uzsver, ka objekts noteikti ir ievērības cienīgs ar to, ka projekta gaitā, esošajos tirgus apstākļos, ņemti vērā gan vietējo iedzīvotāju, gan uzņēmēju viedokļi, un pateicoties saprotošām iesaistītajām pusēm – pasūtītājam, būvuzņēmējam, autoruzraugam, būvvaldei un piejūras zemju īpašniekiem – izdevās visu realizēt daudz veiksmīgāk nekā sākotnēji tika paredzēts.  

Būvprojektu izstrādāja SIA Mark Arhitekti, būvprojekta autoruzraudzību veica SIA Arberg. Autoruzraugs Andis Vecvērdiņš atzīst, lai gan šis nav viņu izstrādātais projekts, kopumā viss izdevies lieliski, pat neskatoties uz nelielo aizķeršanos, kas neizpaliek nevienā būvniecības objektā.

Projekta kopējās izmaksas ir 424 619,63 eiro, no kurām attiecināmās izmaksas ir 238 670 eiro, tajā skaitā ERAF līdzfinansējums – 202 869,50 eiro, savukārt Valsts budžeta dotācija – 8950,12 eiro.

Limbažu novada pašvaldība 2017.gada 28.jūnijā parakstīja Sadarbības līgumu ar partneriem Carnikavā, Saulkrastos un Salacgrīvā. Vadošais partneris – Carnikava, slēdza vienošanos ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru. 

Pludmales labiekārtojuma infrastruktūra ar 2021.gada 26.augusta domes lēmumu nodota pašvaldības aģentūras ALDA apsaimniekošanā, līdz ar to tiek plānota jau nākamā pludmales sezona.