“LNK Industries” pārsūdzējusi Konkurences padomes lēmumu

0
359

Būvfirma AS LNK Industries, izvērtējot saņemto informāciju, kā arī izanalizējot kompānijas darbu pēdējo gadu garumā, ir pārsūdzējusi Konkurences padomes (KP) lēmumu tās sauktajā būvnieku karteļa lietā, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma pārstāvji. 

LNK Industries vērtējumā, KP lēmums ir nepamatots un arī prettiesisks, jo uzņēmums darbībā nav pieļāvis KP lēmumā uzskaitītos likumpārkāpumus un nav veicis jebkādas citas nosodāmas darbības.

Analizējot notiekošo pirms un pēc KP lēmuma paziņošanas, LNK Industries secinājis, ka pašlaik izvērstā sabiedrisko attiecību kampaņa ap šo lietu ir apzināts mēģinājums ietekmēt tiesu, kurai vēl tikai būs jāvērtē KP lēmuma atbilstība likumā noteiktajam standartam, lai kādam piemērotu naudas sodu. 

“Publiskā retorika par lēmumu no valsts amatpersonu un pasūtītāju puses rada iespaidu sabiedrībai, ka tiesas viedoklim vairs nav nekādas nozīmes un lēmums neizbēgami paliks spēkā, tādējādi noniecinot tiesu varas nozīmi demokrātiskā sabiedrībā,” uzsvēra LNK Industries pārstāvji.

Vienlaikus LNK Industries aicina kritiski vērtēt paziņojumus par iespējamo zaudējumu piedzīšanu no KP lēmumā minētajiem uzņēmumiem. “LNK Industries” pārstāvji atgādināja, ka jebkādi lēmumi un darbības attiecībā uz “it kā nodarīto zaudējumu piedziņu”, būs tiesiski veicamas tikai pēc tam, kad tiesa būs devusi vērtējumu KP lēmumam. 

“Proti, ja tiesa atcels KP lēmumu, tad jebkādai diskusijai par karteli vai tā radītajiem zaudējumiem vispār nav pamata. Tādējādi jebkādas spekulācijas šajā jautājumā pirms stājies spēkā tiesas spriedums ir apzināts populisms, kurš jau šobrīd nodara būtisku kaitējumu valstij un uzņēmējdarbības videi,” pauda LNK Industries pārstāvji.

Vērtējot pēdējo gadu notikumus Latvijas būvniecības sektorā, LNK Industries secināts, ka lielākais drauds konkurencei būvniecības tirgū, ir nevis “mītiski būvnieku karteļi”, bet ik uz soļa sastopamā publisko pasūtītāju nespēja vai apzināta nevēlēšanās rīkot iepirkumus pēc atklātības un brīvas konkurences principiem. 

“Tāpēc aicinām pasūtītājus pirms tiesas lēmuma neskaitīt it kā nodarītos zaudējumus, bet pievērsties tiešo uzdevumu pildīšanai pēc būtības radot tādus iepirkumu apstākļus, kas nesašaurina pretendentu loku. Pirmais darbs šajā sakarā būtu atteikšanās no diskriminējošu un konkurenci ierobežojošu prasību ietveršanas publisko iepirkumu nolikumos, tādējādi nepieļaujot absurdo situāciju, kad uzņēmējiem tiesības piedalīties konkursos ir jāizcīna Iepirkumu uzraudzības birojā,” pavēstīja LNK Industries pārstāvji.

LNK Industries pagājušajā gadā strādāja ar 68,731 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 23,5% mazāk nekā 2019.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 34,7% un bija 4,454 miljoni eiro. LNK Industries reģistrēta 2005.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 372 411 eiro. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Vadims Milovs.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit