LNOB jaunās būves jumta korē paceļ spāru vainagu

0
109

Trešdien, 15.martā, Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) kopā ar Kultūras ministrijas, Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB), kā arī būvkomersanta Velve pārstāvjiem skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājuma zāļu kompleksa jaunbūves korē, Meirānu ielā 2, Rīgā, novietoja spāru vainagu kā simbolu jaunbūves augstākā punkta izbūves sasniegšanai, informē VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Kompleksa jaunbūves augstākā punkta sasniegšana un spāru vainaga pacelšana jumta korē simbolizē vecā demontāžas noslēgumu un jauno konstrukciju izbūves nozīmīga posma noslēgumu. Tālāk būvniecība noritēs plašumā un detaļās.

Šobrīd pabeigta galveno būvkonstrukciju izbūve gan skatuves mākslu dekorāciju darbnīcai un mēģinājuma zāļu kompleksam, gan dekorāciju noliktavai. Skatuves mākslu dekorāciju un mēģinājuma zāļu kompleksa teritorijā līdz šim pabeigti demontāžas darbi, uzsākti noliktavas ēku pārbūves darbi, pabeigta ārējo inženiertīklu izbūve un uzsākta rekvizītu glabāšanai paredzētās nojumes konstrukciju izbūve. Savukārt 3336,2 kvm lielajai skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājuma zāles kompleksa ēkai uzsākta sienas paneļu un starpstāvu pārsegumu paneļu montāža. Tuvākajā laikā uzsāksies jumta seguma izbūve un logu montāža kā arī vides labiekārtošanas darbi. Projekts noslēgsies 2024.gada sākumā.

Atbilstoši arhitektu biroja Krasts vīzijai projekta ietvaros tiks izbūvēts 6201 kvm liels daudzfunkcionālais komplekss un labiekārtota pilsētvide 8792 kvm apmērā. Būvdarbus, revitalizācijas un vides labiekārtošanas darbus īsteno SIA Velve. Kopējās būvdarbu izmaksas sastāda aptuveni 11 miljonus eiro.

Publicitātes foto

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit