LU Sporta un Veselības mājas būvniecībā ieguldīs 15 miljonus eiro

0
629
Publicitātes foto

Eiropas Padomes attīstības bankas Padome atbalstīs Latvijas Universitātes (LU) Sporta mājas un Veselības mājas projektus 15 000 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja LU akadēmiskā centra Torņkalnā attīstības programmas direktora vietnieks Roberts Rostoks.

LU Nekustamo īpašumu attīstības plānā 2022.-2027.gadam minēts, ka kopējās aplēstās Sporta mājas realizācijas izmaksas ir 40 000 000 eiro. Iecerēts, ka Sporta māja jeb sporta komplekss interesentiem būs pieejams, sākot ar 2026.gada nogali.

Savukārt Veselības māju jeb studiju, zinātnes un pētniecības bāzi ambulatoro pakalpojumu jomā atklās gadu vēlāk, 2027.gadā. Plānots, ka tajā atradīsies sociālās pediatrijas centrs, ģimenes ārstu kompetences centrs, sporta zinātnes centrs, medicīnas centrs un redzes centrs, sniedzot pakalpojumus kā LU studentiem un darbiniekiem, tā arī Torņakalna apkaimes iedzīvotājiem. Kopējās aplēstās projekta realizācijas izmaksas LU plāno 21 700 000 eiro apmērā.

Rostoks pavēstīja, ka pašlaik arī norit pēdējie sagatavošanās darbi, lai Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā un Finanšu ministrijā virzītu Studentu un viesu mājas projektu. Tās būvniecībai plānots iepirkuma rezultātā plānots piesaistīt ilgtermiņa privāto investoru.

LU Akadēmiskajā centrā līdz šim investēti 84 300 000 eiro, atzīmēja Akadēmiskā centra pārstāvis, norādot, ka līdz 2027.gadam kopējais investīciju apjoms varētu sasniegt 236 400 000 eiro, ieskaitot publiskās un privātās partnerības projektu. LU plāno vēl Tehnoloģijas mājas būvniecību, kā arī vietu potenciālajām māju piebūvēm atbilstoši Akadēmiskā centra teritorijas attīstības vīzijai.