Maija beigās sāks Latvijas – Baltkrievijas robežas stiprināšanu Daugavas posmā

0
55
Publicitātes foto

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) informē, ka maija beigās tiks sākti darbi noslēdzošajā Latvijas – Baltkrievijas robežas izbūves posmā gar Daugavu. Būvdarbu ietvaros plānots veikt patruļtakas izbūvi 16,7 kilometru garumā un uzstādīt 5 tiltus, lai nodrošinātu robežsargu kustību visā posma garumā, tostarp, pāri upītēm, strautiem un gravām.

Būvdarbus plānots paveikt līdz 2026. gada janvārim. Darbu veikšanai noslēgts līgums ar SIA VIANOVA. Līgumā iekļaujas projektēšana, būvdarbi (16,7 km partuļtakas izbūve, 5 tērauda kopņu konstrukcijas tiltu ražošana, uzstādīšana ar nestspēju 3,5 tonnas)un autoruzraudzība. Infrastruktūras izbūve veicinās valsts robežsardzes efektīvāku un iedarbīgāku valsts robežas kontroli, savlaicīgi identificējot valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījumus un citus pārkāpumus valsts robežas joslā.

“Patlaban VNĪ vadībā turpinās noslēdzošie darbi nepieciešamās infrastruktūras izbūvē uz Latvijas – Baltkrievijas robežas divos posmos, kur nav paredzēts robežas žogs – posmā ar Riču ezeru un Daugavas posmā, kas ļaus valsts robežsardzei nodrošināt iespēju kontrolēt valsts ārējo robežu efektīvāk. Vienlaikus jāsaprot, ka efektīva robežas aizsardzība ir daudzpakāpju risinājumu kopums, kur bez izbūvētā žoga, infrastruktūras un robežsargiem liela nozīme ir tehnoloģiskiem un militāriem risinājumiem, pie kuriem strādā citas iesaistītās puses,” norāda Jeļena Gavrilova. Daugavas posmā jau 2024. gadā izbūvēti seši novērošanas torņi un pievedceļi, kas šogad janvārī tika pieņemti ekspluatācijā.

Vienlaikus VNĪ vadībā turpinās rokādes ceļu izbūve Latvijas – Baltkrievijas robežas posmā ap Riču ezeru, kas ļaus robežsargiem operatīvi pārvietoties gar ūdenstilpnes krastu, tā efektīvi reaģēt uz iespējamajiem pārkāpumiem. Būvdarbus plānots pabeigt šī gada laikā.