Mainījušies masīvkoka paneļu ražotnes “Cross Timber Systems” īpašnieki

0
746
Publicitātes attēls

Jelgavas masīvkoka paneļu ražotnei SIA Cross Timber Systems notikusi īpašnieku maiņa, un 67,04% uzņēmuma daļu šobrīd pieder SIA CLT Profi, informē uzņēmuma pārstāvji.

Līdz šim galvenais ražotnes daļu turētājs bija holdinga kompānija Skonto Group. Iegādes procesu konsultēja revīzijas un biznesa konsultāciju uzņēmums KPMG Baltics un darījumam nepieciešamo finansējumu nodrošināja aizdevējs BluOr Bank.

CLT Profi nodarbojas ar masīvkoka jeb krustām līmētu koka (CLT) materiālu projektēšanu, piegādi un montāžu eksporta tirgos. Uzņēmums ir lielākais masīvkoka paneļu eksportētājs Latvijā, ārvalstīs realizējot 99% produkcijas. Jau līdz šim uzņēmums nodrošināja lielāko daļu ražošanas apjoma Cross Timber Systems ražotnē, kuras darbība tika uzsākta 2015.gadā. Ražotnes kopējā platība aizņem 108000 m2 un uzņēmumā nodarbināti vairāk nekā 6070 darbinieki.

CLT Profi galvenokārt projektē un montē galvenokārt daudzstāvu dzīvojamās un sabiedriskas nozīmes ēkas Nīderlandē, Beļģijā, kā ar Skandināvijas valstīs. Nelielā apjomā tiek ražotas arī privātmājas, kas pamatā tiek eksportētas uz Norvēģiju un Islandi. Masīvkoka paneļu izmantošana ēku būvniecībā nodrošina ievērojami īsāku būvniecības laiku, vienkāršāku loģistiku un ir ekonomiski izdevīgāka, radot mazāk būvniecības atkritumu. Turklāt koka paneļi ir ievērojami ilgtspējīgāks izejmateriāls, nekā citi būvniecībā izmantotie materiāli.