Mainīsies satiksmes organizācija ceļā uz lidostu “Rīga” un no tās

0
151

Turpinoties Rail Baltica stacijas un sliežu ceļa būvniecībai pie lidostas Rīga, no otrdienas, 24.oktobra, mainīsies satiksmes organizācija uz lidostu un no tās. Ceļu izbūves darbiem noslēdzoties, tiks atklāts projektā paredzētais jaunais lokveida kustības ceļš.

No otrdienas stāsies spēkā satiksmes organizācijas izmaiņas, kas paredz, ka ceļš no lidostas virzienā uz Rīgu vedīs taisni pa jaunizbūvēto L2 ceļu. Savukārt, braucot uz lidostu, aptuveni nedēļu regulējamā krustojumā autovadītājiem, sekojot ceļa zīmēm, krustojumā jānogriežas pa labi, konkrēto ceļa posmu apbraucot pa Ziemeļu, Torņa un Muzeju ielām. Krustojumā kustība taisni būs liegta brauktuves virskārtas uzklāšanas dēļ.

Kad L1 ceļa virskārta būs uzklāta, satiksme tiks organizēta lokveidā pa jaunajiem ceļiem. Autovadītāji uz lidostu pēc regulētā krustojuma varēs doties diagonāli pa jauno ceļu lidostas virzienā, bet no tās, virzienā uz Rīgu, izmantojot iepriekš minēto jauno ceļu L2.

Būvnieku apvienība B.S.L. Infra veic arī publiskā P1 stāvlaukuma paplašināšanu, un uzsākusi arī jauna P5 stāvlaukuma būvniecību lidostas darbiniekiem starp Biroju ielu un Viada degvielas uzpildes staciju. Jauno P5 autostāvvietu plānots pabeigt nākamgad.

Būvdarbiem ritot uz priekšu, lidostas Rīga apmeklētāji var vērot, kā, noslēdzoties inženiertehnisko komunikāciju un pāļu izbūvei, arī citi būvdarbi pie lidostas iegūst manāmākas aprises – uzsākta dzelzceļa stacijas ēkas un estakāžu izbūve virs zemes līmeņa. Šis būs pirmais ātrgaitas dzelzceļa un avio savienojuma centrs Baltijā.