Māju projektā Mežaparkā plāno investēt 15 miljonus eiro

0
146
Publicitātes attēls.

SEB banka piešķīrusi finansējumu 9,9 miljonu eiro apmērā Igaunijas nekustamo īpašumu attīstītājam Kaamos. Finansējums paredzēts dzīvojamo māju projekta Moho Park būvniecībai Mežaparkā, kur kopumā plānots ieguldīt 15 miljonus eiro, informē SEB banka.

Projekts paredz divas 12 stāvu ēkas ar 154 dzīvokļiem, un plānots, ka pirmos dzīvokļus pircēji saņems 2023.gada sākumā. Šis ir otrais Kaamos projekts Rīgā, ko finansē SEB banka.

Moho Park (mo-homodern homes) ir jauns dzīvojamo māju projekts Mežaparkā, kura celtniecība tika sākta šī gada vasarā. Projektā paredzēts mūsdienīgu dizainu apvienot ar augstu energoefektivitāti un veselīgu iekštelpu klimatu. Energoefektivitāti – gandrīz nulles enerģijas ēkas – nodrošinās uz jumta izvietotās saules baterijas, logi ar trīskāršo stiklu, siltās grīdas apkure, kā arī ventilācija ar rekuperāciju, kas būs katrā dzīvoklī un uzturēs veselīgu mikroklimatu. Tāpat iedzīvotājiem būs pieejama elektroauto uzlāde. 

Kaamos grupa ir SEB ilggadējs sadarbības partneris, ar kuru kopā mums ir izdevies attīstīt vairākus nekustamo īpašumu projektus Igaunijā, savukārt Rīgā šis ir jau otrais. Uzņēmumam ir augsti būvniecības kvalitātes standarti, īstenojot energoefektīvus dzīvojamo un biroja ēku projektus. Esam gandarīti par uzņēmuma vēlmi turpināt projektu attīstību Latvijā, kur joprojām redzam nepieciešamību pēc kvalitatīva un energoefektīva dzīvojamā fonda. Saskaņā ar šovasar veiktās SEB aptaujas datiem, 73% iedzīvotāju, mainot dzīvesvietu, lielu uzmanību pievērstu tieši mājokļa uzturēšanas, siltumapgādes un elektroenerģijas izmaksām. Arī ikdienā redzam, ka privātpersonu interese par energoefektīviem jaunajiem projektiem arvien pieaug, tāpēc ir būtiski, lai pieprasījumam sekotu atbilstošs piedāvājums,” komentē Ints Krasts, SEB bankas valdes loceklis. 

Moho Park mums ir nozīmīgs projekts, jo šīs ēkas atbilst visiem nākotnes pieprasījuma standartiem. Praktiski visi projektā iestrādātie risinājumi jau ir kā kvalitātes standarts Kaamos realizētajos projektos Tallinā. Arvien vairāk tiek likts uzsvars uz emisiju samazināšanu gan ēkas būvniecības laikā, gan arī pēc tam – ēkas lietošanas laikā. Šoruden tieši SEB bankas organizētajā konferencē tika ļoti daudz runāts par ietekmi uz vidi un arvien lielāku nepieciešamību domāt zaļāk arī būvniecības nozarē. Esam gandarīti, ka arī šajā projektā SEB banka ir mūsu partneris, un tas nozīmē, ka esam uz viena viļņa ilglaicīgās sadarbības turpinājumā,” piebilst Kaamos vadītājs Latvijā Guntars Cauna.

Kaamos grupa ir Igaunijas kapitālsabiedrība, kas dibināta 2002.gadā un nodarbojas ar nekustamo īpašumu attīstīšanu, celtniecību, kokapstrādi, zaļo enerģiju, kā arī iegulda jaunuzņēmumos. Grupas uzņēmumi darbojas Igaunijā, Latvijā un Baltkrievijā, kopumā nodarbinot vairāk nekā 370 darbiniekus. Iegūtā pieredze, klientu un sadarbības partneru uzticība ir sekmējusi uzņēmuma attīstību un ienākšanu Latvijas tirgū 2019.gadā, īstenojot projektu Divi krasti Ķengaragā. 

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit