Martā uzlabojies būvniecības uzņēmēju noskaņojums

0
288
Attēls ilustratīvs

Pēc sezonāli koriģētiem datiem konfidences rādītājs būvniecībā martā bija – 7,1, kas, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, uzlabojās par 2,5 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto konjunktūras apsekojumu dati.

Martā, salīdzinot ar februāri, pēc sezonāli nekoriģētiem datiem, par 12,2 procentpunktiem uzlabojies novērtējums gaidāmajām nodarbinātības izmaiņām turpmākajos trīs mēnešos, bet par 5,1 procentpunktu samazinājies novērtējums par pašreizējo kopējo pasūtījumu līmeni. Konfidences rādītājs martā, salīdzinot ar februāri, palielinājās visās būvniecības nozares apakšnozarēs: ēku būvniecībā – par 0,6 procentpunktiem, inženierbūvniecībā – par 6,4 procentpunktiem un specializētajos būvdarbos – par 6,6 procentpunktiem.

Būvniecības aktivitāti martā visvairāk ierobežoja slikti laika apstākļi (norādīja 47,5% respondentu) un nepietiekams pieprasījums (35,0% respondentu). Darbaspēka trūkumu kā ierobežojošo faktoru norādīja 21,5%, bet materiālu vai iekārtu trūkumu 6,1% respondentu. Finansiālas grūtības un citu faktoru ietekmi atzīmēja attiecīgi 14,2% un 5,6% respondentu (pārsvarā minēts būvmateriālu cenu kāpums un nosacījumi iepirkumos). Savukārt 15,6% uzņēmēju norādīja, ka neizjūt nekādus būvaktivitāti ierobežojošus faktorus.