Nekustamo īpašumu attīstītājs GALIO Group parakstījis līgumu ar būvkompāniju Merks par jaunā biznesa centra Gustavs pirmās ēkas būvniecību, kuras kopējā platība sastāda 23 500 kvadrātmetru, ieskaitot pazemes stāvvietu, vēsta attīstītāja GALIO Group pārstāvji.

Tā būs pirmā no trīs biznesa centra Gustavs ēkām, kas atradīsies Gustava Zemgala gatvē 73, un ir pirmais GALIO Group projekts, kas tiks realizēts Rīgā. Biznesa centra būvniecība sāksies šovasar.

Līguma vērtība ir aptuveni 22 miljoni eiro plus pievienotās vērtības nodoklis. Būvdarbus plānots pabeigt 2022.gada decembrī.

Katra no biznesa centra Gustavs trīs ēkām piedāvās galvenās zonas – izklaides telpas, pasākumu telpas un aktīvās atpūtas telpas. Projekts paredz izveidot sešstāvu biroju ēku ar divu līmeņu pazemes autostāvvietu, ātriju ar koka jumta logu konstrukciju, jumta terasēm, konferenču zālēm, restorānu zonu, elektrisko automašīnu uzlādes iespējām, novietni velosipēdiem un ģērbtuvēm. Ēka tiks projektēta un būvēta atbilstoši augstākajām BREEAM Excellent sertifikāta prasībām ilgtspējas jomā.

Biznesa centra Gustavs arhitekti un projekta autori ir SIA Vilnis Mičulis. Būvuzraudzību nodrošina SIA Būvuzraugi LV.

Kaspars Beitiņš, GALIO Development valdes loceklis Latvijā: “Mēs esam priecīgi, ka šis nozīmīgais projekts ir sasniedzis jaunu soli savā attīstībā, iesaistoties ģenerāluzņēmējam Merks. Mūsu biroja ēkas Rīgā būs energoefektīvas un videi draudzīgas.”

Andris Bišmeistars, SIA Merks valdes loceklis un celtniecības direktors: “Šis ir viens no straujāk augošajiem rajoniem Rīgā, tāpēc esam gandarīti dot arī savu pienesumu tā attīstībā. Biznesa centrs Gustavs sniedz ieskatu, kādai ir nepieciešams izskatīties jaunākās paaudzes biroju ēkai – dabai draudzīgai, harmoniskai un modernai. Projektā mēs nodrošināsim būvniecības un autoruzraudzības procesus, lai sekmīgi iekļautos vēlamajā būvniecības termiņā un garantētu būves realizāciju atbilstoši izstrādātajam projektam.”

Viens no pirmajiem oficiālajiem biznesa centra Gustavs nomniekiem ir SEB Grupas pakalpojumu centrs Rīgā – parakstīts līgums par esošā biroja pārcelšanu uz jaunuzbūvēto biznesa centru Gustavs. Plānots, ka SEB nomās aptuveni 11 000 kvadrātmetru platības, lai nodrošinātu vietu vairāk nekā 1000 darbiniekiem.

GALIO Group ir Lietuvas uzņēmums, kas nodarbojas ar ilgtspējīgu nekustamo īpašumu attīstību. Kompānijai pieder vairāki zemes gabali Rīgā – Brīvības ielā, Daugavgrīvas ielā un Gustava Zemgala gatvē –, kuros tas plāno attīstīt daudzfunkcionālus projektus, lai Rīgas nekustamo īpašumu tirgū piedāvātu 110 tūkstošus kvadrātmetru lielas platības mūsdienīgiem birojiem un aptuveni 2000 jaunus dzīvokļus.

Būvkompānija Merks ir ģenerāluzņēmējs sabiedrisko, dzīvojamo un rūpniecisko ēku, kā arī inženierbūvju celtniecībā, kas Latvijā darbojas kopš 1996.gada. Merks Latvijā ir uzbūvējis vairāk kā 120 dažādu objektu, tajā skaitā – sabiedriskās būves, ražošanas ēkas un inženierbūves, un vairāk kā 1500 dzīvokļu. Būvkompānija Merks ietilpst Baltijas būvniecības tirgus līdera Merko Ehitus grupā, kuras akcijas kopš 1997.gada tiek kotētas Tallinas Nasdaq biržā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit