“Laimas” jaunā ražotne Ādažos ekspluatācijā nodota 16.martā.

Būvniecības uzņēmums SIA Merks noslēdzis līgumu ar Orkla šogad maijā Latvijā izveidoto kompāniju SIA Orkla Biscuit Production par cepumu un vafeļu ražotnes celtniecību Ādažos, teikts Merka mātesuzņēmuma Merko Ehitus paziņojumā Tallinas biržai.

Līgumā paredzētie darbi ietver jaunas cepumu un vafeļu ražotnes, kā arī ārējo komunikāciju tīklu un teritorijas infrastruktūras būvniecību.

Līguma vērtība veido aptuveni 32 miljonus eiro.

Celtniecības darbus paredzēts un pabeigt 2022.gada janvārī, savukārt ražošanu sākt 2023.gadā.

Kā aģentūru LETA informēja Orkla pārstāve Lineta Mikša, jaunā ražotne specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā un būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā. Papildus būvniecībai sekos vēl būtiskas investīcijas jaunās iekārtās un ražošanas līnijās, kopumā veidojot pēdējos gados lielākās investīcijas Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs ap 250 jaunu darba vietu. Kopumā ap 75% jaunajā ražotnē izgatavoto produktu tiks eksportēti.

Orkla Biscuit Production un Orkla Latvija valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons atklāja, ka šī ražotne ir iecerēta kā ilgtspējīgas ražošanas paraugs visā Orkla grupā.

Merks valdes loceklis un celtniecības direktors Andris Bišmeistars norādīja, ka šis ir lielākais un nozīmīgākais pārtikas ražotnes objekts Merks darbības vēsturē ar kopumā 31 000 kvadrātmetru platību. “Esam gandarīti būt izvēlētiem par partneriem, tādējādi turpinot iepriekšējo veiksmīgo sadarbību ar pasūtītāju un Ādažu novada pašvaldību. Mūsu spēcīgā profesionāļu komanda darīs visu, lai realizētu projektu plānotajā laikā un pēc visaugstākās kvalitātes standartiem,” sacīja Bišmeistars.

Jau vēstīts, ka Ādažos plānotas divas Orkla grupas ražotnes – šokolādes ražotne, kā arī cepumu un vafeļu ražotne, tostarp šokolādes ražotne sāks darbu nākamā gada vidū. Abu ražotņu Ādažos izveidei tika iegādāti kopumā 13 hektāri zemes, no kuriem cepumu un vafeļu ražotne aizņems lielāko daļu.

Būvkompānija Merks ir ģenerāluzņēmējs sabiedrisko, dzīvojamo un rūpniecisko ēku, kā arī inženierbūvju celtniecībā, kas Latvijā darbojas kopš 1996.gada. Būvkompānija Merks ietilpst Igaunijas Merko Ehitus grupā, kuras akcijas kopš 1997.gada kotē Tallinas Nasdaq biržā.

Pievienot komentāru