“Merks” un “Merko Ehitus” pārsūdzējuši KP lēmumu

0
512

Būvfirma SIA Merks un tās mātesuzņēmums AS Merko Ehitus pārsūdzējuši Administratīvajā tiesā Konkureces padomes (KP) lēmumu būvnieku karteļa lietā, teikts Merko Ehitus paziņojumā biržai Nasdaq Tallinn.

Merks uzskata, ka KP secinājumi par kompānijas uzņēmējdarbības praksi ir nepamatoti gan faktiski, gan juridiski.

“KP uzliktais naudas sods un visas citas iespējamās sekas, kas noteiktas saskaņā ar Latvijas tiesību aktiem, nestāsies spēkā, kamēr nebūs stājies spēkā galīgais tiesas spriedums,” teikts paziņojumā Tallinas biržai.

Tāpat paziņojumā norādīts, ka Merko Ehitus grupa ir apņēmusies veicināt un īstenot ētiskus biznesa standartus un uzvedību, kā arī ievērot visus likumus un noteikumus, kas reglamentē uzņēmējdarbības praksi. Jebkurš iespējamais godīgas konkurences pārkāpums ir grupas darbības principu un vērtību pārkāpums, uzsvērts paziņojumā.

Iepriekšējā nedēļā arī būvfirma AS LNK Industries pārsūdzēja KP lēmumu. LNK Industries vērtējumā, KP lēmums ir nepamatots un arī prettiesisks, jo uzņēmums darbībā neesot pieļāvis lēmumā uzskaitītos likumpārkāpumus un neesot veicis jebkādas citas nosodāmas darbības.

Jau ziņots, ka KP atklātā būvniecības uzņēmumu karteļa dalībnieki bijuši iesaistīti vismaz 70 iepirkumos par kopējo līgumsummu 686 989 991 eiro.

Merks pērn strādāja ar 49,795 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 44% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 12,9% un sasniedza 1,638 miljonus eiro. Vienlaikus Merks koncerna apgrozījums 2020.gadā bija 49,735 miljoni eiro, kas ir par 46,4% mazāks nekā 2019.gadā, bet koncerna peļņa palielinājās 5,9 reizes un sasniedza 1,896 miljonus eiro.

Būvkompānija Merks ir ģenerāluzņēmējs sabiedrisko, dzīvojamo un rūpniecisko ēku, kā arī inženierbūvju celtniecībā, kas Latvijā darbojas kopš 1996.gada. Būvkompānija Merks ietilpst Igaunijas Merko Ehitus grupā, kuras akcijas kopš 1997.gada kotē Tallinas Nasdaq biržā.