Metu konkursā “Expo 2025 Osaka” Baltijas paviljona izveidei 14 pieteikumi

0
73
Publicitātes attēls

Metu konkursā izstādes Expo 2025 Osaka Baltijas paviljona izveidei saņemti 14 pieteikumi, aģentūru LETA informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Institūcijā arī min, ka Latvijas un Lietuvas apvienotā komisija ir sākusi pieteikumu vērtēšanu. Konkursa uzvarētāju plānots paziņot ne agrāk kā 9. jūlijā.

Ņemot vērā, ka atbilstoši konkursa nolikumam vērtēšanas procesa laikā ir jāievēro iesniegto piedāvājumu anonimitāte, LIAA pārstāvji norādīja, ka šobrīd plašākus komentārus par saņemtajiem piedāvājumiem nevar sniegt.

LETA jau ziņoja, ka Expo 2025 Osaka notiks no 2025. gada 13. aprīļa līdz 2025. gada 13. oktobrim Osakā, Kansai reģionā, Japānā. Izstādē piedalīsies 160 valstis, kā arī deviņas starptautiskās organizācijas. Prognozēts, ka izstādi apmeklēs vairāk nekā 28 miljoni viesu.

Sākotnējā iecere paredzēja, ka izstādē piedalīsies visas trīs Baltijas valstis. Šādu piedāvājumu izteica izstādes organizatori, tomēr Igaunija kā vienīgā no Eiropas Savienības dalībvalstīm ir pieņēmusi lēmumu izstādē nepiedalīties, tādēļ Baltijas reģionu pārstāvēs Latvija un Lietuva.

Baltijas paviljona ekspozīcijai tiks piešķirtas telpas jau uzbūvētā ēkā, kuras platība ir 291 kvadrātmetrs. Baltijas paviljons atradīsies ēkas kreisajā pusē, kur tiek plānots arī Eiropas Savienības paviljons, savukārt labajā pusē atradīsies Alžīrijas, Kambodžas, Tunisijas un Čīles paviljoni.

Baltijas paviljona virsmērķis ir iepazīstināt Japānas un starptautiskos apmeklētājus ar Latviju un Lietuvu kā vienotu Baltijas reģionu, demonstrējot reģiona spēju rast inovatīvus risinājumus globāliem izaicinājumiem un veicināt labklājību.

LIAA norāda, ka Baltijas paviljona telpās vieta primāri paredzēta pastāvīgas ekspozīcijas attēlošanai, kas tiks izveidota atbilstoši metu konkursa uzvarētāja piedāvātajai koncepcijai un dizaina risinājumam.

Latvijas starptautiskās komunikācijas pamatā ir stāsts par Latviju kā radošuma lielvalsti, kuras mērķis ir savienot dažādu jomu talantus, lai radītu ilgtspējīgus risinājumus dažāda mēroga izaicinājumiem, kas balstītas trīs nodefinētajās vērtībās, tostarp vide – dažādu pasauļu savienotāji, domāšanas veids – gatavi jauniem izaicinājumiem, kā arī virzība – izmēģinājumu platforma.

Savukārt Lietuvas starptautiskās komunikācijas pamatā ir stāsts par Lietuvu kā atvērtu valsti, kas gatava kopradei ar pasauli, risinot globālos izaicinājumus un piedāvājot risinājumus aktuālām problēmām.

Expo 2025 Osaka izstādei izvēlētā tēma ir Nākotnes sabiedrības veidošana mūsu dzīvei. Izstādē pievērsīs uzmanību starptautiskai sadarbībai ilgtspējīgas sabiedrības veidošanā, kā arī katras individuālās dzīves vērtībai un sabiedrības bagātināšanai.