Milzkalnē top “Stiga RM” metālapstrādes rūpnīca

0
178
Attēls ilustratīvs

Viens no Latvijas vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem Stiga RM sācis darbu pie metālapstrādes rūpnīcas iekārtošanas Milzkalnē, Smārdes pagastā, lai nākamā gada pavasarī pārceltu savu esošo ražotni uz plašākām un modernākām telpām. Projektā plānots investēt 850 000 eiro, ieceres īstenošanai novirzot tikai paša uzņēmuma līdzekļus, informē uzņēmumā.

Jaunās metālapstrādes rūpnīcas izveidei tiks izmantotas 5 500 kvm plašās telpas Milzkalnē, Smārdes pagastā, Šlokenbeka 5, kur iepriekš atradās likvidējamā ceļu būves uzņēmuma Strabag darbnīcas. Šobrīd tur ir sākti remontdarbi, lai jau 2024.gada pavasarī uzsāktu darbību renovētajās un darbinieku un ražošanas vajadzībām pielāgotajās telpās.

Topošās rūpnīcas teritorija ir plaša un viegli pielāgojama visām uzņēmuma tuvāko gadu vajadzībām, ne tikai palielinot metālapstrādes rūpnīcas ražošanas jaudu, bet arī attīstot vietējo darba tirgu. Pateicoties plānotajai izaugsmei, uzņēmums ievērojami paplašinās darbinieku štatu, izsludinot vakances tādiem amatiem kā metālapstrādes iekārtu operatori un augstas raudzes metinātāji. Tikmēr arī esošās rūpnīcas telpas Tukuma pievārtē tiks pilnvērtīgi izmantotas, iekārtojot tur uzņēmumam piederošās mežizstrādes tehnikas remonta parku.

Iepriekš jau ziņots, ka Stiga RM savā īpašumā Milzkalnē iegādājās arī biroja ēku ar kopējo platību 1816 kvm. Tuvāko mēnešu laikā to plānots rekonstruēt un izveidot 12 labiekārtotus dzīvokļus Stiga RM darbiniekiem un viņu ģimenēm, nodrošinot sakārtotu un pārdomātu dzīvesvietas un darba vides infrastruktūru un iespēju attīstīt karjeru uzņēmumā un reģionā ar lielu izaugsmes potenciālu.