“MIPIM Awards” finālā – Rēzeknes olimpiskais centrs

0
314

Rēzeknes olimpiskais sporta centrs tika iekļauts prestižo starptautisko sacensību MIPIM (tulk. no franču valodas Le Marché International des Professionnels de L’immobilierStarptautiskais nekustamo īpašumu speciālistu tirgus) balvu finālistu sarakstā kategorijā Labākā kultūras un sporta infrastruktūra, ziņo Rēzeknes pašvaldība.

MIPIM Awards tiek organizēts lielākā starptautiskā simpozija ietvaros,  kas ietver komerciālo nekustamo īpašumu un MIPIM pilsētu attīstības jomas, kas katru gadu notiek Kannās, Francijā. MIPIM ir nozīmīgs starptautisks pasākums, kas pulcē ietekmīgākos nozares dalībniekus. Gadu gaitā par MIPIM Awards balvu finālistiem ir kļuvuši tādi projekti kā Burj Khalifa debesskrāpis Dubaijā – augstākā ēka pasaulē, nākotnes muzejs Santiago Calatrava Riodežaneiro, Kataras Nacionālais muzejs Dohā, Green Heart Marina One Singapūrā un daudzi citi.

Olimpiskais centrs Rēzeknē ir daudzfunkcionāls sporta komplekss, kura platība pārsniedz 57 tūkstošus kvadrātmetrus un tajā ietilpst četri lieli objekti – futbola laukums ar tribīnēm, viesnīca Restart, atklātais peldbaseins un daudzfunkcionāla arēnas ēka. Centra iekšpusē ir ledus arēna slidošanas sporta veidu nodarbībām, kā arī universāls sporta laukums volejbola, handbola un basketbola spēlēšanai, trenažieru zāle, telpa grupu fitnesa nodarbībām un SPA zona. Konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva 2020 centrs apbalvots kategorijā Jauna sabiedriskā ēka.

Olimpiskā centra Rēzekne valdes locekle Jekaterina Meirāne un valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs ar lepnumu atzīst: “Esam unikāli, jo piedāvājam ne vien izmitināšanas un ēdināšanas iespējas, bet arī sporta infrastruktūru kā futbola laukumu, daudzfunkcionālo sporta zāli, ledus halli un trenažieru zāli, un profesionāli aprīkotu āra peldbaseinu, kas Baltijā ir vienīgais šāda tipa peldbaseins.

Sporta objektu projektēja projektu inženieru un arhitektu komanda no uzņēmuma SIA REM PRO, savukārt būvdarbus veica SIA Arčers.

“Pēdējo gadu laikā šis projekts mūsu uzņēmumam ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem. Tas ir unikāls sporta objekts Latvijai, kas veidots atbilstoši visaugstākajiem sporta standartiem un tendencēm. Tagad sportisti, kas pārstāv mūsu valsti Olimpiskajās spēlēs un Pasaules čempionātos, var trenēties modernā aprīkotā sporta kompleksā. Mēs esam ļoti lepni, ka esam iekļauti tik prestižas balvas kā MIPIM Awards finālistu sarakstā. Mums bija tas gods pārstāvēt ne tikai mūsu darbu kā arhitektiem, bet Latviju kopumā visaugstākajā starptautiskajā līmenī,” saka SIA REM PRO valdes loceklis Mihails Rjabokoņs.

MIPIM Awards balvu ieguvēji tiks paziņoti no 2021.gada 7. līdz 8.septembrim izstādes Palais des Festivals norises laikā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit