Moduļi ar pasīvās mājas īpašībām

0
726

Uzņēmumu Stats un Wigo Group veidotajai hibrīdā karkasa sistēmai Hyvebuild raksturīga augsta energoefektivitāte un veselīgs mikroklimats telpās.

Kā pasīvās mājas sastāvdaļa sertificētie paliekošo veidņu sistēmas paneļi betonam (VST) kopā ar krusteniski līmētiem masīvkoka paneļiem (CLT) ļauj uzbūvēt ilgtspējīgu ēku ar augstākajiem energoefektivitātes rādītājiem.

Blīvums, apkure, rekuperācija

Hyvebuild sistēma ir radīta daudzstāvu dzīvojamo ēku – tipveida dzīvokļu māju, viesnīcu, kopmītņu – karkasu efektīvai salikšanai. Precīzi projektētie un rūpnīcā montāžai sagatavotie paneļi ar iestrādātām komunikācijām, logiem, atvērumiem un fasādes gala apdari ļauj ēku uzbūvēt ātri un kvalitatīvi. Pēc karkasa salikšanas būve ir gatava gala apdarei. No Hyvebuild moduļiem saliktajām ēkām ir augsti energoefektivitātes un siltumnoturības, kā arī mikroklimata rādītāji. Tas sasniegts ar trīs galvenajiem elementiem: augsts ēkas blīvums, efektīva apkure un moderna rekuperācija.

Augstu ēkas blīvumu izdevies panākt, pateicoties būvniecībā izmantojamo elementu fizikālajām īpašībām. VST sistēma, CLT elementi un to savienojošie blīvējuma materiāli ir sertificēti kā pasīvās mājas standartam atbilstošas komponentes un pārbaudīti gaisa caurplūdes testā Blower Door dzīvojamo māju kompleksā Sky Garden Jūrmalā. Lai novērstu gaisa caurplūdi starp konstruktīvo paneļu savienojumu mezgliem, izmantoti specializēti savienojumi un izplešanās lentas. Augstais ēkas blīvums nozīmē izcilus skaņas izolācijas parametrus Rw = 56 – 62 dB, arī triecientroksnim.

Mikroklimata ģenerators

Ņemot vērā ļoti augstos ēkas blīvuma rādītājus, nozīmīga loma ir gaisa apmaiņai ar rekuperācijas sistēmu. Starpstāvu pārsegumos iestrādātas ventilācijas caurules, kas nodrošina gaisa apmaiņu katrā dzīvojamajā vienībā caur gaisa ieņemšanas un izmešanas punktiem uz fasādes. Zehnder rekuperācijas iekārta sniedz iespēju katram dzīvoklim pilnvērtīgi izmantot individuālo mikroklimata ģeneratoru ar ogļskābās gāzes indikatoriem, nosakot vēlamos siltuma un mitruma atgrūšanas parametrus.

Apkuri ēkā nodrošina pārsegumā iebūvētās siltās grīdas, kas ļauj efektīvāk izmantot visu dzīvojamo platību un samazina apkures izmaksas. Ūdens sistēmā nav jāuzkarsē tik karsts kā citos apkures risinājumos. Siltuma izplatīšanās telpās ir vienmērīga un rada komfortablu sajūtu.

Novērsti aukstuma tilti

Tradicionāli aukstuma tilti veidojas starp pārsegumu un vertikālo ārsienu vai pie balkoniem. Hyvebuild gadījumā fasādes sienas veido CLT paneļi ar siltinājumu, kas atrodas ārpusē betonam, neļaujot aukstumam iekļūt ēkā. Siltinājuma biezums aprēķināts, lai nodrošinātu rasas punkta veidošanos siltumizolācijas slānī, nevis sienā. Balkoniem izmanto vairākus risinājumus, un populārākais ir Isokorb mezgls, ko ievieto VST panelī. Tas ir siltināts un ar armatūru abās pusēs, ko piestiprina pārseguma armējumam.

Māris Alberts, Sergejs Ipolitovs, Ģirts Runis, Hyvebuild īpašnieki
Attēli no autoru albuma

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit