Motors, diriģents, zibensnovedējs

0
79

Uz interviju Valdis Čerpakovskis, LNK Industries projektu vadītājs, ierodas smaidīgs un enerģisks. Sarunas laikā jūtama patiesa aizrautība un pamatīgas zināšanas, kas bijušas par pamatu Būvindustrijas lielās balvas titula Gada inženieris 2019 iegūšanai.

Kādas bija sajūtas, uzzinot par balvu?
– Jutu gandarījumu par darba devēju un žūrijas novērtējumu. Patīkami, ka arī internetā par mani aktīvi balsoja – tas nozīmē, ka ar daudziem esmu godprātīgi sadarbojies. Tas ir mazs solis, kas parāda, ka ej pareizā virzienā. Ja izvēlēta tīkama profesija un strādā no visas sirds un dvēseles, nāk arī atzinība.

Kā jūtaties, tagad pats vērtējot balvai pieteiktos kolēģus?
– Ir interesanti paskatīties plašāk un izvaicāt par nozarē notiekošo, ikdienā taču katrs strādājam savā objektā. Par vairākiem bija tikai dzirdēts, viņi nekad iepriekš nebija sastapti.

Par ko bērnībā gribējāt kļūt? Kāpēc izvēlējāties būvniecību?
– Bērnībā interesanta likās kosmonauta profesija, jo bērnudārzā bija raķete, bet tad es biju pavisam mazs. Skolas gados nebija īpašu interešu, tā nopietnāk par nākotni sāku domāt tikai vidusskolas 12.klasē. Svārstījos, īsti nezināju, ko studēt. Aizgāju uz izstādi Skola, lasīju bukletus, domāju un izvēlējos būvnieka profesiju. Tolaik bija moderni studēt ekonomiku, arī to vēlāk izmācījos. Droši varu teikt, ka būvnieks var kļūt par ekonomistu, bet ekonomistam vēlāk sarežģīti izmācīties par būvnieku. Ekonomika vairāk ir sociāla zinātne, bet, ja būvniekam kaut kas jāizdara, tad jāizdara. Prieks, ka izvēlējos būvnieka profesiju. Lai kādas krīzes bijušas, esmu palicis šajā nozarē, un tas laikam apliecina, ka esmu pareizajā vietā.

Visu interviju ar Valdi Čerpakovski lasiet
žurnāla Būvinženieris decembra numurā (Nr.77).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit