Mudina izskaust turpmākas būvnieku vienošanās iepirkumos

0
791

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piektdien, 13.augustā, tikās ar Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāju Juri Gaiķi, lai pārrunātu KP lēmumu būvnieku karteļa lietā un turpmāko nepieciešamo rīcību iespējamu aizliegtu vienošanos izskaušanai gan būvniecības, gan citās tautsaimniecības jomās, informē Sandris Sabajevs, Ministru prezidenta preses sekretārs.

Ministru prezidents uzteica KP darbu, izmeklējot būvnieku karteļa lietu un novedot to līdz rezultātam. Kā ziņots iepriekš, KP pagājušajā nedēļā publiskoja lēmumu būvnieku karteļa lietā, konstatējot būvniecības uzņēmumu ilggadēju aizliegtu vienošanos par dalības nosacījumiem publiskajos un privātajos iepirkumos Latvijā, par ko KP uzņēmumiem ir piemērojusi naudas sodu kopumā 16,6 miljonu eiro apmērā. Iesaistītajiem uzņēmumiem ir tiesības šo lēmumu apstrīdēt tiesā.

“Konkurences padomes lēmums būvnieku karteļa lietā apliecina, ka konkurences tiesību ievērošana Latvijā tiek efektīvi uzraudzīta. Ministrijām ir jāturpina pilnveidot publisko iepirkumu sistēma un jāizvērtē Konkurences padomes lēmuma ietekme uz esošiem un plānotiem būvniecības projektiem, kā arī valsts budžetu,” norādīja Kariņš.

Ministru prezidents uzdevis Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar Finanšu, Tieslietu, Kultūras, Izglītības un zinātnes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām izvērtēt būvnieku karteļa lēmuma ietekmi uz esošiem un plānotiem būvniecības projektiem, kā arī valsts budžetu, un iesniegt izskatīšanai valdībā priekšlikumus par turpmāko rīcību.

Tāpat Krišjānis Kariņš ir uzdevis Ekonomikas ministrijai iesniegt izskatīšanai valdībā informatīvo ziņojumu par 2020.gada 11.februāra valdībā apstiprinātā rīcības plāna publisko iepirkumu sistēmas uzlabošanai izpildi.