Emitējot jaunas kapitāla daļas, Mūkusalas Biznesa centrs veicis izmaiņas savā dalībnieku struktūrā, tādējādi ievērojami palielinot uzņēmuma kapitālu. Investīcijas izlietos dažādu vērienīgu Mūkusalas ielas apkaimes projektu īstenošanai – darbs pie vairākiem no šiem projektiem jau ir sākts un tas noslēgsies tuvāko gadu laikā, informē Mūkusalas Biznesa centrs pārstāvji.

Emitētās kapitāla daļas iegādājušies divi esošie dalībnieki – SIA MBC Capital un SIA Realto Capital, savukārt par Mūkusalas Biznesa centra jauno dalībnieku ir kļuvis investīciju pārvaldītāja SIA Expansion Capital AIFP pārvaldītais fonds INECI AIF. Kapitāla palielināšanas rezultātā Mūkusalas Biznesa centrs piesaistījis uzņēmumam līdzekļus vairāk nekā 4 miljonu eiro apmērā.

Visu Mūkusalas Biznesa centra dalībnieku tuvāko gadu mērķis ir uzņēmuma iziešana fondu biržā, lai turpinātu izmantot vietējo kapitālu tālākai uzņēmuma izaugsmei, kas nodrošinātu stabilu un prognozējamu izaugsmi esošajiem un jaunajiem uzņēmuma akcionāriem.

Tāpat Mūkusalas Biznesa centrs ir parakstījis ilgtermiņa finansējuma līgumu ar Luminor banka 5,5 miljonu apmērā. Finansējumu izmantos, lai īstenotu Mūkusalas Biznesa centra attīstības projektus – ikoniskās A klases Zeiss biroju ēkas būvniecību, daudzstāvu autostāvvietas būvniecību, kā arī lai veiktu infrastruktūras uzlabošanas darbus nākamajām attīstības kārtām.

Projekta Zeiss vizualizācijas.

“Jaunie projekti turpinās nodrošināt biroju un komerctelpu piedāvājumu Rīgā, tajā skaitā īpašu uzmanību veltot energoefektivitātei un visas Mūku salas apkaimes iedzīvotāju ērtībām – ņemot vērā gan tos, kuri pārvietojas ar auto, gan tos, kuri izvēlas atpūtu vai pastaigas sakārtotā vidē,” stāsta Mūkusalas Biznesa centra īpašnieks Klāvs Vasks.

Kā stāsta Mūkusalas Biznesa centra īpašnieks, nākamie teritorijas attīstības posmi ir saistīti ar īres dzīvokļu attīstību, kā arī funkcionāli elastīgu biroju un medicīnas pakalpojumu iestāžu attīstību. “Mēs ticam, ka Mūku salas apkaimes attīstība ies kopsolī ar Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra izaugsmi un Rail Baltica projekta īstenošanu, kā rezultātā pilnībā izmainot šo Rīgas apkaimi,” viņš stāsta.

Papildus jaunās biroju ēkas un daudzstāvu autostāvvietas būvniecības sākšanai, Mūku salas apkaimē tuvākajā laikā tiks īstenoti arī citi vērienīgi projekti – sadarbībā ar Rīgas domi izbūvēs gājēju un velobraucēju tiltiņu pie Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Jelgavas ielā, kas savienos šo teritoriju ar pārējo Torņakalna apkaimi, kā arī īstenos 240 istabu studentu viesnīcas projektu Jelgavas ielā. Mūkusalas Biznesa centra teritorijā atrodas Tele2, Bolt Delfi, Cognizant, Civinity un citi biroji. Nesen Mūkusalas ielas apkaime arī apvienojusies zem vienota zīmola – Mūku sala, kurā ietilpst arī Mūkusalas Biznesa centrs un tā īstenotie projekti.