Mūžībā devies būvinženieris Jāzeps Paplavskis (10.06.1938. – 09.09.2023.)

0
209

Mūžībā ir devies būvinženieris un inženierzinātņu doktors Jāzeps Paplavskis. Būvindustrijai viņš ziedojis vairāk nekā 60 darba gadu, no kuriem puse veltīta zinātnei, otra puse – uzņēmējdarbībai, attīstot gāzbetona bloku ražošanas nozari Baltijā.

2018. gadā Jāzeps Paplavskis tika apbalvots ar Būvindustrijas lielo balvu – Pamatakmeni – par mūža ieguldījumu būvindustrijā.

J. Paplavskis dzimis Dobeles novadā, Auru pagastā. 1961. gadā viņš absolvēja Rīgas Politehnisko insitūtu (tagad – Rīgas Tehniskā universitāte  RTU), savukārt viņa darba karjera sākās Tallinā – vissavienības pakļautības Silikātbetona institūta Celtniecības konstrukciju nodaļā. Pagājušā gadsimta 80. gados J. Paplavskis kļuva par institūta direktora vietnieku zinātniskajā darbā un koordinēja ap 250 zinātnisko darbinieku pētījumus.

1991. gadā J. Paplavskis pievērsās uzņēmējdarbībai, Igaunijā pie Kundas realizējot gāzbetona rūpnīcas projektu, kas sākotnēji darbojās ar Aeroc, vēlāk un līdz šim brīdim – ar Bauroc – zīmolu. 2002. gadā arī Latvijā tika dibināts uzņēmums SIA Aeroc, kurā 2005. gadā iekļāva Saulkalnes gāzbetona rūpnīcu, un J. Paplavskis vadīja šīs ražotnes paplašināšanās un modernizācijas darbus.

J. Paplavskis bija AS Bauroc padomes loceklis, un viņa vadītais uzņēmums ilgus gadus ir bijis arī apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva ģenerālsponsors. 

J. Paplavskis sadarbojās ar RTU un konsultēja bakalaura un maģistru darbu izstrādi. 2012. gadā par nopelniem Latvijas valsts labā J. Paplavskim tika piešķirts Atzinības krusta ordenis un virsnieka diploms.

Atvadīšanās no Jāzepa Paplavska notiks ceturtdien, 14. septembrī, Tallinā.

Latvijas Būvinženieru savienība izsaka visdziļāko līdzjūtību Jāzepa Paplavska ģimenei, tuviniekiem, kolēģiem!