Mūžībā devies Dzintars Mūrnieks (13.04.1938.– 20.03.2023.)

0
634

Tikai brīdi pirms savas 85. dzimšanas dienas mūžībā devies būvinženieris Dzintars Mūrnieks.

Dzintars Mūrnieks dzimis Bauskas pusē. 1978. gadā absolvējis Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras un celtniecības fakultāti kā inženieris-celtnieks rūpniecības un civilās celtniecības specialitātē.

Paralēli mācībām institūta vakara nodaļā strādāja būvorganizācijā УНР-12, vēlāk bija projektētājs Rietumu zivrūpniecības baseina Centrālajā projektu konstruktoru un tehnoloģiskajā birojā CPKTB Zapriba (pēc tam – inženiercentrs Liedags).

Kā vadošais konstruktors Dzintars Mūrnieks ir piedalījies vairāku nozīmīgu projektu izstrādē. Viņa kontā ir zivju apstrādes komplekss z/k Uzvara (vēlāk Jūras līcis) un z/k Zvejnieks, jaunlopu ferma 360 govīm Kaplavā, k/s Koknese konservu ceha rekonstrukcija Salacgrīvā, kuģu remonta rūpnīca z/k Banga Rojā u.c.  

Dzintara Mūrnieka paša vadītie projekti un arhitektūras konstruktīvie risinājumi ir realizēti Krimas pussalā, Feodosijā un Kerčā.

No 1995. gada Dzintars Mūrnieks strādāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, bija Būvniecības departamenta Būvnormatīvu nodaļas galvenais speciālists, vecākais būvinženieris, vecākais referents. No 2003. gada 1. marta viņš šo darbu turpināja Ekonomikas ministrijā. Dzintara Mūrnieka darbs bija saistīts ar būvnormatīvu izstrādāšanu, būvniecību reglamentējošu tiesību aktu projektu izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; viņš strādāja arī pie Eirokodeksa normu ieviešanas, ir piedalījies Būvniecības terminoloģijas vārdnīcas izstrādē.

Kopš 1989. gada Dzintars Mūrnieks bija Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) biedrs. Ilggadējais LBS valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume Dzintaru Mūrnieku savulaik raksturoja kā profesionālu, augsti kvalificētu būvinženieri ar nozīmīgu darba pieredzi projektēšanā, būvprojektu vadīšanā un  būvuzraudzībā, kam nav svešas arī valsts ierēdņa funkcijas.

Atvadīšanās no Dzintara Mūrnieka notiks sestdien, 25. martā, pulksten 11.00, Rīgas Krematorijā, Lielajā atvadu zālē, apglabāšana Meža kapos.

Latvijas Būvinženieru savienība izsaka visdziļāko līdzjūtību Dzintara Mūrnieka piederīgajiem.