Mūžībā devies Uldis Krūskops

0
551

Uldis Krūskops (1933. – 2022.) aizrāva, motivēja, iepriecināja, apliecināja. Bija kā dzīves gudrības grāmata ikvienam kolēģim. Kareivis, kurš tika galā ar visiem uzdevumiem, nevienu nepievīla un, pats galvenais, nenodeva.

Ulda Krūskopa vēlējums jaunajiem projektu vadītājiem bija: “Nemaisies sīkumos! Pārbaudi kā izdarīts, bet nemāci strādniekam iesist naglu!” Viņa ieguldījums nav mērojams tikai ar uzbūvētajiem objektiem, bet arī ar viņa audzēkņiem, kuri no viņa mācījušies ne tikai profesionālās gudrības.

Kopā ar komandu uzbūvēja bankas Baltija 37 filiāles visā Latvijā. Tikai tad saprata, ka beidzot apguvis jauno profesiju un no mehāniķa kļuvis par celtnieku. Minskā Baltkrievijā uzcēla nozīmīgas rūpnīcas administratīvo ēku. Visu, ieskaitot durvju rokturus un tepiķus, veda no Latvijas. Līdz robežai kravas pavadīja policija, tur sagaidīja apsardze, lai neviens neaptur. Turpat Minskā pie stacijas būvēja pirmo McDonald’s Baltkrievijā. Kad bija jāstāda vai jāvāc kartupeļi, baltkrievu strādnieki pazuda pie radiem laukos. Pat par dubultu samaksu nepalika būvē.

Īpašs laiks Uldim Krūskopam bija pagājušā gadsimta 70. gadu vidus, kad viņš sāka strādāt zvejnieku kolhozā Uzvara Lielupē par galveno mehāniķi un vēlāk piedalījās Baltijā lielākās zivju pārstrādes rūpnīcas celtniecībā.

Savukārt par savu mūža darbavietu Uldis Krūskops dēvēja būvuzņēmumu RBSSKALS, ar kuru viņš bija saistīts no 1997. gada un ar ko kopā realizēts daudz lielu, vērienīgu un arī valstiski nozīmīgu projektu. Īpašs gandarījums viņam bija par Brīvības pieminekļa terases restaurāciju, jo tā tika veikta par ziedojumiem. Viņš atrada daudzus brīvprātīgus palīgus.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecības laikā 2008. gadā vadītāji strādāja celtnieku vagoniņos. Bija paredzēts, ka Uldis Krūskops atradīsies atsevišķā telpā, bet viņš novietoja savu galdu pie darbu vadītājiem. Visi kopā sāka dubļu vannā un uzbūvēja Gaismas pili.

2018. gadā apbalvots ar Būvindustrijas lielo balvu Pamatakmeni par mūža ieguldījumu būvindustrijā.

Latvijas Būvinženieru savienība izsaka patiesu līdzjūtību ģimenei, tuviniekiem, kolēģiem.

Atvadīšanās no Ulda Krūskopa notiks sestdien, 5. novembrī, plkst. 12:00 Rīgas krematorijas Lielajā zālē.