Nacionālajā Mākslu vidusskolā pārbūvē mācību telpas

0
184
NMV darbnīcu telpu Slokas ielā 52b projekta vizualizācija.

Profesionālās izglītības un kompetences centrā Nacionālā Mākslu vidusskola (NMV) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta atbalstu 2020.gadā sākti vērienīgi būvdarbi, lai nodrošinātu modernas un mūsdienu prasībām atbilstošas telpas saviem audzēkņiem, informē Kultūras ministrija.

Pārbūvi veiks Slokas ielā 52b Rīgā, izbūvējot energoefektīvas un modernas mākslas, foto un multimediju dizaina studijas un darbnīcas līdz 2021.gada beigām. Līdz 2022.gada vidum plānots pārbūvēt vispārizglītojošo un profesionālās mūzikas izglītības mācību priekšmetu telpas Kalnciema ielā 10 Rīgā, kā arī izbūvēt jaunu sporta kompleksu, kas sniegs skolas audzēkņiem daudzveidīgas sportošanas iespējas mūsdienīgās un higiēnas prasībām atbilstošās telpās.

Mūsdienīga mācību vide NMV dos iespēju nodrošināt vidējo profesionālo izglītību lielākam skolēnu skaitam, paredzot, ka 2025.gadā skolā varētu mācīties ap 350 vidusskolas audzēkņu.

Finansējums pārbūvēm nodrošināts ERAF projektu PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” modernizācija un Energoefektivitātes paaugstināšana PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” ēkā Slokas ielā 52b, Rīgā ietvaros. Projektu finansējums kopā ir 6 368 141 eiro, tajā skaitā ERAF finansējums 5 412 919,81 eiro un valsts budžeta finansējums 955 221,19 eiro. Ar Kultūras ministrijas atbalstu papildus piesaistīts valsts budžeta finansējums 3 349 941 eiro apmērā.

Ar Kultūras ministrijas piesaistīto valsts budžeta finansējumu sākta arī PIKC NMV mūzikas un baleta zāles pārbūve Kalnciema ielā 10 un mācību korpusa 6.stāva remonts Meža ielā 15.

PIKC NMV dibināts 2016.gadā un ir valsts nozīmes izcilības centrs Latvijas kultūrizglītībā – profesionālajā mākslā, mūzikā un dejā.NMV apvienotas četras izcilas mākslu skolas – Rīgas Doma kora skola, Jaņa Rozentāla mākslas skola, Emīla Dārziņa mūzikas skola un Rīgas Horeogrāfijas skola, un tā galvenais uzdevums ir kvalitatīva, starptautiski konkurētspējīga izglītība un mērķtiecīga jauno talantu izkopšana.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit