NBS atklāj par 5,6 miljoniem eiro izbūvēto infrastruktūru

0
300

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Speciālo operāciju pavēlniecībā trešdien atklātas četras jaunbūves, tostarp mūsdienu militārajām un vides prasībām atbilstoša autotransporta teritorija, helikopteru nosēšanās laukums, transportlīdzekļu apkopes ēka un munīcijas izvietošanas laukums, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Jaunizveidoto objektu kopējās izbūves izmaksas ir ap 5,6 miljoniem eiro, no kuriem Latvijas finansējums ir 2,6 miljoni eiro un ASV finansējums – aptuveni trīs miljoni eiro.

Jaunā infrastruktūra izbūvēta par Latvijas un ASV finansējumu Eiropas Atturēšanas iniciatīvas projektu ietvaros. Objekta izbūvi pēc ASV Speciālo operāciju pavēlniecības Eiropā uzdevuma koordinēja NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūra, savukārt autoparka pārbūvi – Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, kas ASV finansēto projektu ietvaros arī nodrošināja projektēšanu un būvuzraudzību.

Būvniecība tika sākta 2019.gada beigās un visos objektos to veica SIA Arčers. Bāzē joprojām turpinās darbi pie citiem ASV finansētiem objektiem, kurus plānots pabeigt un nodot ekspluatācijā 2021.gada pirmajā pusē.

Vakar, 25.novembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails apmeklēja jaunās infrastruktūras atklāšanas pasākumu.

Pabriks uzsvēra, ka jaunas infrastruktūras izbūve ir liels sasniegums speciālo operāciju spēju stiprināšanā. “Tas ir pierādījums tam, ka kopā ar sabiedrotajiem mēs varam gāzt kalnus. Tas skaidri un nepārprotami demonstrē mūsu attieksmi pret speciālo operāciju spēkiem, kas ir Nacionālo bruņoto spēku elite uz ko mēs vienmēr varam paļauties,” pauda ministrs.

Savukārt Kalniņš norādīja, ka ASV ieguldījums fundamentālā infrastruktūrā ir stingrs apliecinājums par konsekvenci, pārliecinošu atbalstu Latvijas aizsardzības sistēmai un ilgtspējīgu militāro sadarbību. Šis notikums ir nozīmīgs ar to, ka infrastruktūras uzlabojumā ieguldīts arī Latvijas finansējums, akcentēja Kalniņš.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit