Nīderlandē izveido demontējamu biroju ar hibrīda struktūru

0
326

Nīderlandes arhitektu birojs cepezed vēlējās uzbūvēt četrstāvīgu biroju ēku, kuru vajadzības gadījumā varētu pārvietot uz citu vietu. Tā rezultātā radās Building D(emountable), jeb D(emontējamā) ēka kurai ir hibrīda struktūra, apvienojot metāla struktūru ar koka un stikla fasādi. Izmantojot Kerto® LVL laminētā finiera zāģmateriāla elementus, šis projekts tiek padarīts ilgstpējīgāks, kā arī vieglie elementi ir ļoti ātri uzstādāmi.

Koka grīdu elementi tika ražoti vietējā celtniecības uzņēmuma “De Groot Vroomshoop” rūpnīcā. Vieglie koka elementi bija ļoti viegli pārvietojami pa Delftas pilsētas centru. Kā arī nesošo sienu montāža bija ļoti ātra. “Darba ātrums bija iespaidīts,” teic cepezed dibinātājs un arhitekts Jans Pesmans (Jan Pesman). “Visa nesošā konstrukcija tika salikta tikai trīs nedēļās. Kerto LVL elementi ir ļoti praktiski un piemēroti būvniecībai no rūpnīcā ražotiem saliekamiem elementiem.”

Savienojumi veidoti tā, lai tie būtu atgriezeniski, kas nozīmē, ka ēka var tikt viegli demontēta. Koka elementu izmantošana nozīmē, ka visu būvniecības procesu var mainīt: “Ēku vienmēr var izjaukt un salikt citā vietā. Ja nepieciešams, Jūs variet ēku pārvietot, kur vien vēlaties,” apgalvo būvinženiere Elise van Vestenbruhe-Bilardi (Elise van Westenbrugge-Bilardie) no IMd inženieru konsultāciju biroja.

Ātri, viegli un dabai draudzīgi

D(emontējamā) ēka ir eleganta tērauda, koka un stikla kombinācija. Cepezed bija labs prototipa projekts izmantojot iepriekš izgatavotus elementus, lai nākotnē būvētu hibrīda būvniecības projektus.

“Viens no mūsu mērķiem bija padarīt ēku pēc iespējas vieglāku,” skaidro Elise. “Cepezed mums deva ideju ēkas projektēšanā izmantot koka elementus. Mēs arī vēlējāmies izmantot mazus elementus, lai ēkas daļas būtu viegli transportēt uz konkrēto vietu un atkal salikt kopā. Mēs labprāt izmantosim Kerto LVL elementus arī nākotnē.” saka Pesmans.