Bijusī Centrālkomitejas ēka Rīgā, Elizabetes ielā 2, nebūs kultūras piemineklis – tā lēmusi Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP), vēsta portāls lsm.lv.

Ar aicinājumu piešķirt ēkai kultūras pieminekļa statusu vasarā pārvaldē vērsās 15 arhitektu grupa, reaģējot uz valdības vienošanos šajā vietā būvēt akustisko koncertzāli. Viņu ieskatā ēka ir nozīmīgs Latvijas pēckara modernisma arhitektūras piemērs.

Taču pārvaldes eksperti savā izvērtējumā tam nav piekrituši. Kā Latvijas Radio pastāstīja Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes pārstāve Elvita Ruka, pārvaldes Kultūras pieminekļu uzskaites komisijas lēmums šajā jautājumā bijis vienbalsīgs.

“Lēmums ir tāds, ka ēkai nav tik unikālas vērtības, lai to pasludinātu par valsts aizsargātu pieminekli. Un, ja šāda vērtība tiktu atzīta, būtu jārēķinās ar sekām – lai šo pieminekli saglabātu tādā stāvoklī, par ko tam ir piešķirts šis pieminekļa statuss, tie ieguldījumi būtu neadekvāti. Tas nozīmētu, ka gadus 3 – 4 mēs nevarētu glābt nevienu citu pieminekli,” skaidroja Ruka.

Pilns NKMP lēmuma pamatojums.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit