“Nordic Plast” atklāj otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes līniju

0
493
Publicitātes attēls

Atzīmējot Baltijā lielākās un straujāk augošās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS Eco Baltia plastmasas iepakojuma pārstrādes rūpnīcas SIA Nordic Plast 23. dzimšanas dienu, oficiāli atklāta jauna otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes līnija, kurā uzņēmums investējis 2,8 miljonus eiro. Tas ļaus Nordic Plast audzēt otrreizējo izejvielu pārstrādes jaudas līdz pat 30% jeb līdz 300 tonnām mēnesī, kāpinot uzņēmuma efektivitāti un konkurētspēju starptautiskajos tirgos.

Jaunā iekārta, kura darbu testa režīmā sākusi jau novembrī, paredzēta dažādas tīrības materiālu šķirošanai, veicinot pārstrādi arī tai iepakojumu daļai, kam tā līdz šim bijusi apgrūtināta. Tas ir būtisks ieguldījums attiecībā uz Latvijā un Eiropas Savienībā (ES) noteikto polimēru pārstrādes mērķu izpildi – no pašreizējiem 22% uz 50% no kopējā tirgū laistā polimēra iepakojuma apjoma līdz 2025.gadam. Līnija darbosies diennakts režīmā, tomēr tās darbība plānotajos apjomos neietekmēs Nordic Plast energoefektivitāti.

SIA Nordic Plast ietilpst AS Eco Baltia uzņēmumu grupā, kas pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijas valstīs un nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un pārstrādei. 2019.gadā Nordic Plast līdz ar Eco Baltia pievienojās Plastmasas aprites alianses (Circular Plastic Alliance) deklarācijai, kurā pausta apņemšanās līdz 2025.gadam panākt, ka ik gadu jaunu plastmasas produktu ražošanā tiek izmantoti vismaz 10 miljoni tonnu pārstrādātas plastmasas.

Nordic Plast arī ieviestas pasaulē vispāratzītās kvalitātes vadības un vides pārvaldības sistēmas, par kurām saņemti Starptautiskās Standartizācijas organizācijas (ISO) sertifikāti – ISO 9001 un ISO 14001, atjaunots ISO 50001 sertifikāts par veiksmīgu energopārvaldības procesu īstenošanu un saņemts Eiropas sertifikācijas programmas EuCertPlast sertifikāts.