Norisināsies Liepājas energoefektivitātes nedēļa

0
656

Biedrība Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris no 13. līdz 17.septembrim Liepājā organizēs informatīvu un izglītojošu bezmaksas pasākumu ciklu Liepājas energoefektivitātes nedēļa ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un gudru enerģijas resursu izmantošanu, kā arī informēt uzņēmējus un mājsaimniecības par energoefektīviem risinājumiem, vēsta biedrības pārstāvji.

“Veiktie pētījumi apliecina, ka 87% mājsaimniecības kopš 2015.gada ir paaugstinājušas savu mājsaimniecību energoefektivitāti, saimniekojot gan videi, gan savam maciņam draudzīgāk. Tomēr joprojām pastāv liels izaicinājums nodot sabiedrībai vēstījumu, ka energoefektivitāte neaprobežojas ar ēku siltināšanu un logu nomaiņu, bet ir daudz komplicētāks pasākumu kopums. Liepājas energoefektivitātes nedēļā kopā aicināsim ilgtspējīgus uzņēmumus, viedokļu līderus, energoefektivitātes ekspertus un individuālos mājsaimniecību locekļus visos vecuma posmos, lai stāstītu un diskutētu, kā ikdienā resursus izmantot efektīvāk,” stāsta Zaļo un viedo tehnoloģiju klastera valdes locekle Ieva Meikšāne.

Liepājas energoefektivitātes nedēļa norisināsies piecas dienas, nodrošinot gan publiski pieejamus pasākumus, gan slēgta tipa aktivitātes iepriekš aicinātiem viesiem.

Pirmajā dienā Resursu efektīva izmantošana ikdienā jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem piedalīsies praktiskās apmācībās un energoefektīvu risinājumu demonstrēšanā kopā ar Zviedrijas energoefektivitātes ekspertiem.

Otrā diena Gandrīz nulles enerģijas ēka vienkopus pulcēs Liepājas uzņēmumus, kam aktuāla energoefektīvu ēku būvniecību un, kuri izskata gandrīz nulles enerģijas ēkas būvniecību. Uzņēmumu prezentācijās varēs uzzināt par inovācijām saules paneļu, apgaismojuma, grīdas siltināšanas, ventilācijas, santehnikas, gaisa kvalitātes un citās sistēmās.

Trešajā dienā Sabiedrības ilgtspēja un zaļā domāšana caur Liepājas prizmu Liepājas uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji komersantus un Liepājas iedzīvotājus aicinās uz diskusiju par klimata pārmaiņām un to ietekmi kā Eiropas, tā pasaules kontekstā.

Ceturtā diena Katras mājsaimniecības energoefektivitātes ceļvedis piedāvās individuāliem mājsaimniecības locekļiem visās vecuma grupās uzzināt, kā gudri lietot elektroierīces mājsaimniecībās un iesaistīties diskusijā par zaļo dzīvesveidu.

Energoefektivitātes nedēļu noslēgs ar Energoefektivitātes simpoziju, kurā nozares eksperti, lēmējinstitūcijas un pasākuma apmeklētāji vairākos diskusiju paneļos dalīsies domās un viedoklī par energoefektivitāti, ilgtspēju, Eiropas izaugsmes stratēģiju Zaļais kurss, enerģijas ražošanu, bezizmešu un zemo izmešu auto ekspluatāciju, zaļo dzīvesveidu un citām tēmām.

Pamatojoties uz drošības pasākumu kopumu Covid-19 ierobežošanai, Liepājas energoefektivitātes nedēļas organizatori ir lēmuši pasākumu rīkot zaļajā jeb maksimāli drošajā līmenī, kas paredz tādu vidi, kurā atrodas tikai personas, kuras ir vakcinējušās pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā izslimojušas Covid-19 – visiem apmeklētājiem ir nepieciešams derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts. Mainoties epidemioloģiskajai situācijai un ierobežojumiem, organizatori ir gatavi pasākumu cikla Liepājas energoefektivitātes nedēļa norisi organizēt arī attālināti.

Liepājas energoefektivitātes nedēļu organizē biedrība Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris Interreg Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmā sadarbībā ar Elektrum Energoefektivitātes centru, Liepājas pašvaldību, Zviedrijas–Latvijas sadarbības fondu, uzņēmumiem Liepājas Enerģija, Liepājas RAS, Liepājas Ūdens, biedrību Green Tech HUB un Liepājas Energoefektivitātes centru.

Detalizēta programma un reģistrēšanās pasākumu apmeklējumam.