Nosaukts uzvarētājs konkursā par viesnīcas jaunbūvi Zaķusalā

0
897

Apbūves ieceres arhitektūras risinājumu ideju konkursā par apartamentu viesnīcas jaunbūvi Zaķusalas krastmalā 21, Rīga, uzvarējis arhitektu biroja VVV Architecture piedāvājums, liecina informācija Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā.

Konkursa rīkotājs bija SIA Katoļu 9. Savus piedāvājumus konkursā bija iesnieguši četri pretendenti, taču viens tika noraidīts.

Otro vietu ieguva arhitekts Jānis Atelbauers, bet trešo – A+SH.

Žūrijas ieskatā uzvarētāja darbs izceļas ar interesantu fasādes risinājumu, lokālu oriģinalitāti, kopumā veidojot diezgan izteiksmīgu telpisku akcentu pilsētas panorāmā.

“Ir domāts par silueta uzirdināšanu fasādes struktūrā un par ēkas siluetu izgaismošanu tumšajā diennakts periodā. Ir labi organizētas gājēju/transporta kustības un izmantota ūdens mala un multifunkcionālas rekreācijas iespējas. Ieteicams piestrādāt pie tā, lai mazinātu uzsvaru uz masīvajiem apjomiem, būvapjomu, tostarp zikurāta tipa formu. Attīstot ideju, ieteicams piestrādāt pie kompozicionālā izvietojuma, plāna struktūras,” teikts žūrijas protokolā.

Konkursa pirmās vietas ieguvējam paredzēta 3000 eiro balva, otrajai vietai – 2000 eiro, bet trešā vieta tiks apbalvota ar 1500 eiro.

Katoļu 9 2020.gadā strādāja ar 4858 eiro zaudējumiem, liecina Firmas.lv informācija.

Uzņēmums reģistrēts 2019.gadā, tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Katoļu 9 īpašnieki ir SIA Impronet (50%) un Krievijas pilsoņi Timofejs Leontjevs (25%) un Ļevs Hutorjanskis (25%). Uzņēmuma patiesā labuma guvēja ir Ināra Grāvīte.