Noslēdzas pieteikšanās neatliekamo būvdarbu veikšanai Stradiņu A2 korpusā

0
66
A korpusa 2. kārtas projekta vizualizācija

Noslēgusies pieteikumu iesniegšana neatliekamo darbu veikšanai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) līdz galam neuzbūvētajā jaunajā A2 korpusā, intervijā Latvijas Radio pavēstīja Stradiņa slimnīcas pagaidu padomes loceklis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.

Viņš informēja, ka tuvākajā laikā tiks apzināti un izvērtēti saņemtie pieteikumi. Neatliekamo darbu veikšanu koordinēs pati slimnīca. Savukārt līdz gada beigām plānots atrast ģenerāluzņēmēju iesāktā korpusa būvniecības pabeigšanai. Staņēvičs uzsvēra, ka A2 korpusa pabeigšana ir viena no divām Stradiņa slimnīcas galvenajām prioritātēm.

Kā ziņots, šā gada februārī PSKUS lauza līgumu ar A2 korpusa sākotnējo būvnieku SIA Velve un objekts palika līdz galam neuzbūvēts. Tagad slimnīca ar būvnieku grasās tiesāties.

Līgums starp PSKUS un Velvi tika noslēgts 2020. gada 27. augustā, un tajā paredzētais darbu izpildes termiņš bija 30 mēneši – jauno slimnīcas korpusu būvniekam vajadzēja pabeigt 2023. gada pavasarī.

Līguma laikā pēc Velves ierosinājuma tā nosacījumi tika mainīti kopumā piecas reizes, bet darbu izpildes termiņi pagarināti trīs reizes, par 16 miljoniem eiro palielinot arī līgumcenu. Rezultātā šo gadu laikā izbūvēti vien nepilni 60% paredzētā būvapjoma, no kuriem daļa nav nodoti pasūtītājam, kopumā neapgūstot 26 miljonus Eiropas Savienības finansējuma, informē slimnīca.