Noslēdzies ideju konkurss “Drosmes mājas” būvniecībai

0
978

Noslēdzies biedrības Žaņa Lipkes memoriāls izsludinātais atklātais ideju konkurss Žaņa Lipkes memoriāla izglītības centra ēkas jaunbūve Rīgā, Mazā Balasta dambī 6, vēstīts biedrības mājaslapā.

Konkursa mērķis bija iegūt kvalitatīvu, arhitektoniski pārdomātu un ekonomiski pamatotu apbūves ieceri ēkas jaunbūvei Rīgā, Mazā Balasta dambī 6, izmantojot radošu sacensību un brīvu konkurenci starp Konkursa dalībniekiem.

Konkursa uzdevums bija noteikt labāko starp konkursā iesniegtajām, nolikumā un projektēšanas programmā ietvertajām prasībām atbilstošajām idejām, kuras ņemt par pamatu izstrādājot apbūves ieceri, kas tiks balstīta uz konkursā piedāvāto jaunbūves priekšlikumu. Ideju konkurss bija atklāts vienlīdz pieredzējušiem arhitektu birojiem, studentiem, jauniem profesionāļiem un to apvienībām.

Darbus vērtēja konkursa žūrija, kurā strādāja žūrijas komisijas priekšsēdētājs, konkursa rīkotāja pārstāvis, biedrības Žaņa Lipkes memoriāls valdes priekšsēdētājs Māris Gailis, antropologs Viesturs Celmins, sertificēta arhitekte Zaiga Gaile un Dr.arch. Juris Dambis. Žūrijas komisijas atbildīgā sekretāre – Dr.arch. Linda Leitāne.

Žūrijas komisija nolēma kopējo 8500 eiro balvu fondu sadalīt atbilstoši konkursa nolikumam:

DA022 pirmā vieta un 3500 eiro balva – SIA “MADE” arhitekti.
AV741 otrā vieta un 2000 eiro balva – “Studio Substrata” sadarbībā ar SIA “SPOT arhitekti” (Reinis Saliņš, Igors Malovickis, Andris Dzenis).
OP546 trešā vieta un 1500 eiro balva – Māra Igaune, Benjamin Jaeger.

Diviem darbiem piešķirta veicināšanas balva 250 eiro apmērā katram:

DK531 – SIA “LAAGA architekts” (Paulis Gibze, Katrīna Marta Peizuma, Madara Gibze, Dāvis Arājs) sadarbībā ar Ekaterina Golubovskaya.
AM069 – SIA “T13” (Kārlis Jaunromāns, Artūrs Tols, Dārta Ādamsone, Kristiāna Erta, Oskars Jansons).

Pārējiem iesniegtajiem darbiem žūrija nolēma piešķirt veicināšanas balvu 100 eiro apmērā katram:

AB555 – SIA “Lime AD” (Ingurds Lazdiņš, Maija Ezergaile) un interjera līdzautore – SIA “interjera birojs NOR” (Nora Gavare).
AP612 – Pēteris Lazovskis.
CS371 – SIA “Pine Home AD” (Līga Apine–Paškova).
DM001 – Annija Marija Silanagle.
GC012 – Elēna Melzoba, Kate Krolle, Astrīda Kroģere.
HC707 – SIA “MARK arhitekti” (Ramon Cordova, Aleksejs Birjukovs).
HH112 – Matīss Groskaufmanis, Eduardo Martinez Mediero.
RS120 – Māris Līdaka, Sabīne Krēgere.
SM142 – Helvijs Savickis, Julia Obleitner, Victor Engelhard Suarez.
ŽŽ006 – SIA “Sintija Vaivade_arhitekte” (Sintija Vaivade, Kristīne Olivera, Marta Ābelīte, Martins Urga).

No 11.janvāra konkursam iesniegtie darbu maketi un pārējie vizuālie materiāli izstādīti Lipkes memoriālā un pieejami publiskajai apskatei.