Noslēdzies interjera atjaunošanas projekts tirdzniecības centrā “Spice”

0
414
Publicitātes foto

Noslēdzies vērienīgs interjera atjaunošanas projekts tirdzniecības centrā Spice, uzņēmumam tajā investējot vairāk nekā 9 miljonus eiro.

Interjera atjaunošanas projekta laikā tirdzniecības centra Spice telpās tika veikta rekonstrukcija 7565 kvm platībā. Pārbūves darbi veikti īstenoti dažādos segmentos, iekļaujot gan dekoratīvo margu un grīdas flīžu nomaiņu, gan jaunu apdares risinājumu ieviešanu. Tai skaitā veikti rekonstrukcijas darbi notika arī nozīmīgās tirdzniecības centra zonās, kā, piemēram, ieejas portālos, ātrijos un Modes, Palmu alejās. Neskaitot Veicot vērienīgos rekonstrukciju darbus apmeklētājiem pieejamajās tirdzniecības centra telpās, domāts arī par darbinieku labbūtību, renovējot tiem paredzētās atpūtas telpas. Papildu tam ieviesti nozīmīgi, ilgtspējīgi risinājumi, kas ļāvuši samazināt tirdzniecības centra ekoloģiskās pēdas nospiedumu uz apkārtējo vidi.

Veidojot jauno tirdzniecības centra interjeru, projekta dizaineri iedvesmojušies no Latvijas dabas – tajā sastopamajām krāsām, formām un tekstūrām. Šie dabas elementi netieši atspoguļoti interjerā, radot saikni ar dabu atrodotiesdabas klātesamības sajūtu arī iekštelpās.

Ilgtspējas risinājumi iekļauti kā interjerā, tā arī iekšējo resursu pārvaldības sistēmās. Piemēram, interjers veidots tā, lai tas būtu ilgmūžīgs un morāli nenovecotu, turklāt izmantoto materiālu izvēlē priekšroka dota Latvijā ražotiem materiāliem, lai mazinātu piegādes procesā veidotās ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Tāpat jaunajā interjerā integrēti vairāki latviešu mākslinieku darbi, tostarp Latvijā labi zināmā stikla mākslinieka Arta Nīmaņa mākslas elementi. Piemēram, virs jaunizveidotā ūdens uzpildes punkta ir redzams viņa veidotais mākslas darbs, kas savā kompozīcijā atspoguļo ūdens plūdumu. Tāpat tirdzniecības centrā veikta gaismekļu nomaiņa uz LED ar viedo vadību, kas pielāgo apgaismojuma intensitāti dažādiem diennakts laikiem, efektivizētas apkures un ventilācijas sistēmas, kā arī pārskatītas ūdensapgādes sistēmas, lai efektivizētu ūdens lietojumu tirdzniecības centrā.

Interjera renovācijas projekta autori ir arhitektu birojs Kalve sadarbībā ar dizaineri Noru Gavari. Projekta vadība un uzraudzība – SIA Fabrum, galvenie būvdarbu veicēji – SIA PRO DEV un SIA AIMASA.

Publicitātes foto