Noslēgts līgums par RSU farmācijas studiju un zinātnes kompleksa būvniecību

0
1288

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) parakstījusi 8,4 miljonu eiro vērtu līgumu ar AS UPB par jaunā farmācijas studiju un zinātnes kompleksa būvniecību Rīgā, Konsula ielā 21, aģentūru LETA informēja universitātē.

Daudzstāvu ēkā, kas top ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu un kuras kopējā platība būs 7151 kvadrātmetri, atradīsies modernas studiju telpas un pasaules līmeņa zinātnes centrs, tostarp gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija.

Būvdarbus plānots sākt vēl šogad un noslēgt pusotra gada laikā.

Jaunā būve, kas papildinās Pārdaugavā izveidoto RSU studentu pilsētiņu, būs viena no apjomīgākajām un tehniski sarežģītākajām ēkām, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē, pauda universitātē. Tajā plānots viens pazemes un pieci virszemes stāvi, kuros atradīsies RSU Farmācijas ķīmijas katedra, Farmakoloģijas katedra un Lietišķās farmācijas katedra, studiju telpas un laboratorijas topošajiem farmaceitiem, kā arī zinātnes attīstībai tik būtiskā gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija.

Patlaban RSU farmācijas flangs mājo augstskolas centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16, kur esošā infrastruktūra neļauj pilnvērtīgi attīstīt farmācijas jomas potenciālu, kas atzīts par perspektīvu gan nacionālā, gan ES līmenī, atzīmēja augstskolā.

RSU Administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis uzsvēra, ka šis ir nozīmīgs solis RSU studiju un pētniecības infrastruktūras attīstībā un resursu koncentrēšanā, no kura iegūs gan augstskolas esošie un topošie studenti, gan mācībspēki un zinātnieki, gan arī sabiedrība kopumā, jo šajā ēkā tiks koncentrētas zināšanas un jaunas farmaceitiskās tehnoloģijas, kas palīdzēs izstrādāt inovatīvus risinājumus, radot jaunas zāļu formas.

Līgumcena par būvniecības darbiem ir 8 468 500 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, un projekts tiks realizēts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu.

Kā norādījis RSU Infrastruktūras departamenta direktors Dainis Zemešs, darbu kopējais izpildes termiņš ir 77 nedēļas no līguma noslēgšanas dienas, kas nozīmē, ka jaunajam kompleksam vajadzētu tikt nodotam ekspluatācijā 2022.gada pavasara noslēgumā.

Papildus ēkas būvniecībai augstskola iepirks arī tehnoloģiskos risinājumus laboratorijas izveidei.

RSU pauda, ka līdz ar jaunā studiju un zinātnes kompleksa būvdarbiem ieguvums būs arī virknei studiju programmu, kas tiks modernizētas, piemēram, otrā līmeņa profesionālā augstākās izglītības studiju programmas Farmācija, Rūpnieciskā farmācija un Medicīna, kā arī profesionālā maģistra studiju programma Klīniskā farmācija un doktora studiju programma Farmācija.

Kā liecina “Firmas.lv” pieejamie dati, uzņēmuma AS UPB valdes priekšsēdētājs ir Dainis Bērziņš, valdes locekļi ir Nora Kalna un Uģis Grīnbergs, savukārt padomē ietilpst Uldis Pīlēns, Madara More un Normunds Horsts.

Pērn uzņēmuma apgrozījums pieauga par 10% veidojot 183,7 miljonus eiro, bet peļņa pieauga par 5% veidojot 8,7 miljonus eiro. Akciju sabiedrība reģistrēta 1991.gada 16.aprīlī.

Tuvāko gadu laikā RSU centrālās ēkas apkārtni papildinās jauna ēka – studiju un zinātnes komplekss Konsula ielā 21. Daudzstāvu ēkā atradīsies modernas studiju telpas un pasaules līmeņa zinātnes centrs, tostarp cieto formu zāļu laboratorija.