Noslēgts vērienīgs zaļās enerģijas projektu iegādes darījums

0
266
Publicitātes attēls

Baltijas valstu atjaunīgās enerģijas ražotājs SIA Evecon noslēdzis vienošanos ar investīciju fondu pārvaldības uzņēmumu Modus Asset Management par vienu no vērienīgākajiem zaļās enerģijas projektu iegādes darījumiem Latvijā.

Darījuma ietvaros Modus Asset Management Tīrās enerģijas infrastruktūras fonds no SIA Evecon iegādāsies 10 saules enerģijas parku portfeli ar kopējo jaudu 55 MW. Saskaņā ar līguma nosacījumiem portfeļa iegādes darījuma vērtība netiek izpausta.

Darījuma ietvaros iegādātais saules enerģijas portfelis bija viens no lielākajiem šāda veida investīciju portfeļiem Latvijā. Parki aprīkoti ar jaunākās paaudzes fotovoltāžas divpusējiem saules paneļiem, un tajos izmantoti gan vienas ass saules izsekotāji, gan arī fiksētā slīpuma tehnoloģijas. Darījuma portfelī esošie saules enerģijas projekti jau ir pilnībā sagatavoti būvniecības stadijas uzsākšanai. Evecon grupas uzņēmums WiSo Engineering OÜ turpinās īstenot tālāko projektu attīstību, nodrošinot visus tālākos inženiertehniskos, iepirkumu un būvniecības pakalpojumus.

Tīrās enerģijas infrastruktūras fonds ir jau ceturtais Modus Asset Management izveidotais atjaunīgās enerģijas fonds. Tas koncentrējas uz ilgtermiņa ieguldījumiem Baltijas valstīs, Polijā un citās Centrāleiropas valstīs. Fondam ir augstākais zaļo finanšu investīciju ilgtspējas reitings, un tas koncentrējas uz ilgtermiņa ieguldījumiem. Fonda apjoms ir 200 miljoni eiro, un tas investē saules enerģijas parkos, sauszemes vēja un enerģijas uzglabāšanas projektos.

Vadošais Evecon un WiSo konsultants finanšu un juridiskajos jautājumos bija KPMG, savukārt Modus Asset Management konsultēja TGS.