Noslēgumam tuvojas būvdarbi aktīvās atpūtas parkā Alūksnē

0
299
Foto no Aluksne.lv

Noslēgumam tuvojas teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana aktīvās atpūtas parkā Alūksnē, kur top jaunais veloparks, informē novada pašvaldībā.

Jaunais aktīvās atpūtas parks lieliski papildinās Alūksnes Sporta centra sportisko aktivitāšu piedāvājuma klāstu plašai mērķauditorijai – dažāda vecuma un prasmju velobraucējiem, skrituļotājiem, skeitbordistiem un citiem aktīvās atpūtas un sporta piekritējiem. Radītā infrastruktūra būs pieejama gandrīz visa gada garumā, tāpēc veicinās aktīvu atpūtu ārā.

Aktīvās atpūtas parkā viena blakus otrai ir izbūvētas divas asfalta velotrases. Viena no tām būs aktīvāka un vairāk paredzēta tiem trases lietotājiem, kam patīk izpildīt dažādus trikus ar skrituļdēli, skūteri vai velosipēdu. Savukārt otra – pump track trase piemērota jebkura vecuma un fiziskās sagatavotības līmeņa braucējiem – gan pašiem mazākajiem, gan viņu vecvecākiem. Tai nav nepieciešams specifisks sporta inventārs – der gan balansa velosipēds, gan parastais pilsētas velo, arī skrituļdēlis, skrejritenis vai skrituļslidas.

Izbūvēta arī velotrase BTA Velozinis, kas ir biedrības For Better dāvinājums. Šī trase sastāv no dažādiem elementiem, kas imitē šķēršļus, māca jaunajiem velobraucējiem tos pārvarēt un palīdz apgūt velobraukšanas prasmes.

Aktīvās atpūtas parka teritorijā uzstādīta nojume, soliņi, atkritumu tvertnes, ierīkotas labierīcības, dzeramā ūdens brīvkrāns, apgaismojums, videokameras, veikta teritorijas labiekārtošana.

Veloparka atklāšana paredzēta 5. jūnijā. Darbus veica būvuzņēmums SIA Asfaltbūve, bet projektētājs un autoruzraugs bija SIA Arhitekta L. Šmita darbnīca.