Noslēgumam tuvojas dzīvojamā kvartāla “Merks Viesturdārzs” būvniecība

0
313

Dzīvojamo māju kvartāls Merks Viesturdārzs tuvojas finiša taisnei. Oktobrī ekspluatācijā tika nodota Merks Viesturdārzs 2. kārtas ēka, Rūpniecības ielā 27, bet 3. kārtas ēkā, Rūpniecības ielā 33, atzīmēti Kapsulas iemūrēšanas svētki.

Trešās kārtas ēkai būs 5 līdz 7 stāvi ar dzīvokļu kopējo platību no 33 kvm līdz 217 kvm. Dzīvokļu pārdošanas cena ir sākot no 153 000 Eur. Ēkai būs A klases energoefektivitāte, kas nodrošinās zemākas patērētās enerģijas izmaksas iedzīvotājiem un vienmērīgu temperatūru ēkā pie krasām āra temperatūras izmaiņām. Dzīvokļiem ir plānota zemgrīdas apkure, kā arī katram dzīvoklim būs savs balkons vai terase. Labiekārtotajā pagalmā plānots ierīkot mūsdienīgu bērnu spēļu laukumu. Saviesīgiem pasākumiem Merks Viesturdārzs 3. kārtas iedzīvotāji varēs pulcēties plašā 165 kvm lielā koplietošanas terasē, kas atradīsies ēkas 4. stāvā. Terasē plānots ierīkot grillēšanas zonu zem jumta, kā arī atsevišķas atpūtas vietas ar sēdvietām un zaļumiem. Pazemes stāvā tiks ierīkotas privātās noliktavu telpas un autostāvvietas, ko būs iespējams iegādāties par papildus samaksu. Savukārt, ēku 1. stāvā būs ietilpīgas un slēdzamas koplietošanas telpas velosipēdu un bērnu ratiņu uzglabāšanai.

Jaunās, 3. kārtas ēkas pamatos iemūrēta laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Kapsulā tika ievietota īpaši austa grāmatzīme, kurā iestrādātas latviešu spēka zīmes, lai pasargātu mājas iedzīvotājus, dāvātu tiem laimi, veiksmi un gudrību. Tuvojoties 18. novembrim un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai, tradicionālās naudas zīmes vietā tika ievietota Latvijas Bankas Kolekcijas monēta BRĪVĪBAS CĪŅAS. Šī monēta ir veltīta tiem, kas palīdzējuši izcīnīt Latvijas valstiskumu, neatkarību un turējuši godā brīvību. Kā arī tika ievietota apkaimes attīstības karte, lai nākotnes kapsulas atradēji varētu ieraudzīt, kā izskatās šī pilsētas daļa 2022. gadā.

Merks Viesturdārzs ir lielākais dzīvojamo ēku kvartāls Klusajā centrā, kur sabalansēta sakopta vide, centra tuvums, apkārtnes vēsturiskais šarms un mūsdienīgs komforts. Šī projekta filozofijas centrā ir cilvēki, kuri te dzīvos. Dzīvokļi būs pieejami ar pilnu kvalitatīvu iekšējo apdari. Jauno saimnieku ziņā būs patīkamais dzīvokļa iekārtošanas process, piešķirot tam savu raksturu un stilu. Plašuma sajūtu sniegs 2,78 m augstie griesti, balkons, lodžija vai terase.

Otrās kārtas ēka ir nodota ekspluatācijā un jaunie ēkas iedzīvotāji savos dzīvokļos varēs ievākties jau šī gada izskaņā. Patreiz pārdošanā ir atlikuši pēdējie 13 dzīvokļi.

Kopsummā visās projekta kārtās tiks izbūvēti 353 dzīvokļi un 13 komerctelpas. Kopējā apbūves platība dzīvokļiem un komerctelpām pārsniedz 28 000 kvm.