Noslēgumam tuvojas Latvijas Leļļu teātra rekonstrukcija

0
271
VNĪ publicitātes foto

Noslēguma posmas tuvojas Latvijas Leļļu teātra rekonstrukcijas projekts Krišjāņa Barona ielā 16/18, Rīgā. Līdz šim jau veikta virkne ievērojamu pārmaiņu un uzlabojumu procesu, lai saglabātu ēkas vēsturisko vērtību un nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošus risinājumus, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Viena no nozīmīgākajām izmaiņām bijusi jaunās ventilācijas un apkures sistēmas ieviešana, kas palīdzēs teātra telpās nodrošināt optimālu komfortu un enerģijas efektivitāti. Lai aizsargātu ēkas vēsturisko fasādi, īpaša uzmanība pievērsta iekšējās siltināšanas procesam. Savukārt Leļļu teātra mazajā zālē, kas piedzīvojusi lielas pārmaiņas, pacelti griesti, un tās funkcionalitāte pielāgota, lai līdzinātos black box, kas piedāvās jaunas un inovatīvas iespējas izrāžu veidošanai.

“Mēs vēlamies nodrošināt, ka kultūras infrastruktūras objekti ir ne tikai vēsturiski un arhitektoniski nozīmīgi, bet arī atbilstoši mūsdienu prasībām. Rekonstrukcijas darbi piedāvā iespēju iekļaut šo mākslas telpu mūsdienu kultūras ainā, ieguldot pilsētas un sabiedrības attīstībā. Mēs ar prieku vērojam Latvijas Leļļu teātra rekonstrukcijas progresu. Šī ēka ne tikai ir svarīgs vēsturisks objekts, bet arī nozīmīgs kultūras centrs, kurš savā veidā veido mūsu nākotnes teātra un kultūras mīļotājus. Pabeigtie darbi ved mūs soli tuvāk noslēgumam un teātra jauno telpu atklāšanai šī gada novembrī,” norāda VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Šobrīd ir jau pabeigta virkne darbu, tostarp fasādes siltināšana un apmetums, logu montāža, iekšdurvju un ārdurvju montāža, flīzēšanas darbi grīdām un sienām, skārda jumta un starpsienu darbu pabeigšana, ģipškartona griestu montāža, krāsošana, linoleja montāža un iekšējo tīklu ieviešana, tostarp ūdensapgāde un kanalizācija. Daļa darbu ir vēl pabeigšanas stadijā, lai nodrošinātu skatītāju komfortu un teātra atbilstību mūsdienu standartiem. Plānots, ka Leļļu teātra kolektīvs savās telpās varētu atgriezties 2023.gada novembra nogalē.

Latvijas Leļļu teātra ēka Krišjāņa Barona ielā 16/18 atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta Rīgas vēsturiskais centrs aizsardzības zonā un ir nozīmīgs kultūras un vēsturisks piemineklis. Tā tika uzcelta pēc arhitekta Ernesta Poles projekta 1911. gadā un ir bijusi svarīga daļa no Rīgas pilsētas dzīves. Ēkas ekspluatācija tika sākta 1924. gadā, un tajā atradies kino, aptieka, grāmatu spiestuve un zīmogu darbnīca, kafejnīca un vairākas tirgotavas. Kopš 1944. gada šajā namā darbojas Latvijas Leļļu teātris.

Latvijas Leļļu teātra energoefektivitātes projektu izstrādājusi SIA Livland Group, būvdarbus veic pilnsabiedrība P un P BŪVNIECĪBAS GRUPA.

Foto: VNĪ publicitātes foto