Noslēgušies darbi pie Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa fasādes izbūves

0
203
A korpusa 2. kārtas projekta vizualizācija

Būvkompānija SIA Velve pabeigusi Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās kārtas fasādes darbus. Lai pasargātu to no laikapstākļu nelabvēlīgās ietekmes, jaunbūves fasāde tagad ir aizvērta, ziņo Velves mātesuzņēmuma MN Holding pārstāvji.

Šobrīd Stradiņa slimnīcas jaunajam korpusam ir noslēgts ēkas perimetrs un tiek pabeigti fasādes stiklošanas darbi, kuru kopējais apjoms ir 3200 kvm. Tādējādi ēka ir noslēgta un tai var nodrošināt nepieciešamo klimatu, lai turpinātu darbus, kā solīts. Tāpat ēkā jau 90% apmērā ir veikta riģipša karkasa konstrukciju izbūve, izbūvēti maģistrālie elektrības un vājstāvu tīkli (kabelizācijas darbi) un uzsākti sagatavošanas darbi grīdas betonēšanai.

Turpmāk tiks uzsākta apkures un kanalizācijas sistēmu izbūve, kā arī iekšdarbi – riģipša un grīdu ieklāšana, inženiertīklu komunikāciju izbūve un specializēto medicīnas sistēmu izbūve, tai skaitā operāciju bloka izbūve.

Iepriekš jau ziņots, ka pēc ilgstošām pārrunām par atbilstošāko sadārdzinājuma indeksācijas metodoloģiju šī gada pavasarī starp būvkompāniju Velve un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcu tika panākts kompromiss attiecībā uz slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvdarbu sadārdzinājumu 17,6 miljonu eiro apmērā. Ņemot vērā, ka būvdarbu noslēguma gala termiņš tiešā mērā korelēja ar šī lēmuma pieņemšanu, valdība kopā ar sadārdzinājuma summas apstiprināšanu lēma arī būvdarbu veikšanas termiņu pagarināšanu līdz 2024.gada vasarai.