Noslēgusies LBS simtgades konference

  0
  127

  Uz pozitīvas nots ir noslēgusies Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) zinātniski praktiskā konference Latvijas Būvinženieru savienības 100 gadi un tās loma Latvijas un Eiropas būvindustrijas attīstībā.

  Konference notika 24. maijā Rīgas Tehniskās universitātes auditoriju centrā Domus Auditorialis, un tā tika rīkota par godu divām nozīmīgām jubilejām – 100 gadiem kopš Latvijas Būvinženieru biedrības dibināšanas 1924. gada 4. februārī un 35 gadiem kopš tās atjaunošanas jeb Latvijas Būvinženieru savienības dibināšanas, kas notika 1989. gada 27. maijā.

  Uz konferenci kopumā bija pulcējušies gandrīz 500 dalībnieku, to vidū arī eksprezidents un pašreizējais Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis, ekonomikas ministrs Viktors Valainis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa u.c.

  Konferencē piedalījās arī Rīgā paralēli notiekošās Eiropas būvinženieru padomes (European Council of Civil Engineers – ECCE) 78. ģenerālās asamblejas delegāti; uzrunu klātesošajiem teica ECCE prezidents Andreass Brandners.

  Konference notika divās daļās – pirmajā daļā visi dalībnieki pulcējās plenārsēdē, savukārt vēlāk darbs turpinājās trīs atsevišķās tematiskajās sekcijās:

  – Ēkas Latvijā, to kvalitātes un ilgtspējas nodrošināšana;

  – Transportbūves, to ilgtspēja un nozīmīgums valsts un tautsaimniecības attīstībā;

  – Latvijas Būvinženieru savienības sadarbība ar valsts sektoru būvniecības. kvalitātes nodrošināšanā.

  Konferences plenārsēdes video ieraksts, kā arī visu trīs sekciju video ieraksti drīzumā būs pieejami Latvijas Būvinženieru savienības mājas lapā.

  Šobrīd piedāvājam nelielu foto ieskatu aizvadītās LBS simtgades konferences norisē (fotogrāfs Jānis Puķītis).