Noslēgušies Livonijas ordeņa Siguldas pils mūra ārkārtas atjaunošanas darbi

0
163
Publicitātes attēls

Pabeigti Livonijas ordeņa Siguldas pils vēsturiskā mūra apjomīgie ārkārtas atjaunošanas darbi, kas tika uzsākti 2023. gada pavasarī, vēsta Siguldas novada pašvaldībā.

Pirmie ārkārtas remontdarbi tika uzsākti jau pagājušā gada pavasarī, kad pēc straujās klimata maiņas ziemā tika konstatētas plaisas un nestabili akmeņi Livonijas ordeņa pils dienvidu torņa ārējā mūrī. Lai novērstu risku pilsdrupu apmeklētājiem, tika izbūvēts koka drošības tunelis. Eksperti, apsekojot mūri, konstatēja nestabilu un kustīgu akmeņu mūra posmus, lāstekas torņa logu ailās, kā arī to, ka plašās mūra zonās mūrjava kļuvusi stipri irdena un zaudējusi saistvielu.

Tāpēc Siguldas novada pašvaldība pieņēma lēmumu veikt visa dienvidu torņa mūra ārkārtas restaurāciju, un steidzamības kārtā tika izstrādāts torņa mūru ārkārtas atjaunošanas darbu plāns, lai novērstu lietus ūdeņu iekļūšanu torņa mūra konstrukcijās, stabilizētu un nostiprinātu mūra čaulu, kā arī aizpildītu mūra izskalojumus ar kaļķa bāzes injekciju javu.

Nostiprināšanas un konservācijas darbu ietvaros veikta neorģinālo un nestabilo šuvju demontāža; mūra virsmas attīrīšana un šuvojuma atjaunošana ar kaļķa bāzes javu; mūrēšanas un apmetuma darbi; nestabilās un irstošās mūra mūrjavas nostiprināšana ar pakāpenisku piesūcināšanas metodi; mūra daļas pastiprināšana ar injekciju metodi; deformācijas caurplaisu injicēšana un nostiprināšana ar armatūras stieņiem un mūra pārklāšana ar hidrofobizējošu līdzekli.

Apjomīgie darbi kopumā ilga piecus mēnešus un tos veica SIA ML būve.

Publicitātes foto