Nosolīts vēsturiskais nams Eksporta ielā 6, Rīgā

0
77
Nekustamais īpašums Eksporta ielā 6, Rīgā

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) rīkotā izsolē ceturtdien, 14. martā par 3 110 000  eiro nosolīta ēka Eksporta ielā 6, Rīgā, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

“Objekta izcilā atrašanās vieta starp Eksporta ielu un Vašingtona laukumu piedāvā unikālas iespējas gan dzīvojamo platību, gan biroju telpu attīstībai. Šī ēka ir ideāla vieta uzņēmējdarbības izaugsmei, nodrošinot ērtu piekļuvi no visiem Rīgas rajoniem, kā arī ērtu klientu apkalpošanu un darbinieku komfortu. Turklāt, ņemot vērā Andrejostas tuvumu un tai piegulošo jahtu piestātni, šī atrašanās vieta rada iespējas izveidot prestižus dzīvokļus. Tas padara ēku vēl pievilcīgāku investoriem, augstākās klases dzīvojamo platību attīstīšanai Rīgas centrā,” skaidro A. Vārna.

Izsole nekustamā īpašuma objektam Eksporta ielā 6 norisinājās no 2024. gada 13.februāra līdz 2024. gada 14.martam. Izsoles procesā piedalījās 10 dalībnieki un nekustamais īpašums no sākotnējās izsoles cena 1 700 000 eiro apmērā ar 10 000 eiro soli rezultātā tika nosolīts par 3 110 000  eiro.

Objekts Eksporta ielā 6 ietver domājamās daļas no zemesgabala ar kopējo platību 1650 kvm un uz tā esošo apbūvi ar kopējo platību 5854,1 kvm, bruģētu un betonētu laukumu ar kopējo platību 336,7 kvm, kā arī inženiertehniskās komunikācijas un izbūves.

Ēka ir vēsturisks un kultūras mantojums. Tā ir arhitektūras piemineklis, kas sastāv no sešiem stāviem un pagrabstāva. Telpu iekšējā apdare ir dažāda, bet kopumā telpas ir apmierinošā tehniskā stāvoklī.

Nams Eksporta ielā 6 celts 1913. gadā pēc arhitekta Makša Deibnera projekta un ir bijis daļa no apbūves kvartāla Forburga. Šis kvartāls tika uzbūvēts saskaņā ar arhitekta Vilhelma Romāna Rezlera izstrādāto plānu. Objekts Eksporta ielā 6, sākotnēji kā piecus stāvus augsts īres nams ar veikaliem 1. stāvā, tika iekļauts šajā projektā. Tas ir nozīmīgs piemērs Rīgas pilsētas pirmskara arhitektūrai un kalpo kā vēsturisks liecinieks par šī laikmeta arhitektūras stilu un būvniecības kvalitāti. Šī ēka ir piedzīvojusi dažādas pārbūves un modernizācijas, bet tās sākotnējais konstruktīvais risinājums un dizains ir saglabājies.

Eksporta ielas īpašuma apkārtne ir sabiedriski labi attīstīta, piedāvājot ērtu piekļuvi centrālajiem Rīgas rajoniem un sabiedriskajam transportam.