Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) piektdien, 17.decembrī, rīkos klimata konferenci Klimata festivāls, kurā iepazīstinās ar Rīgas ilgtspējīgas enerģētikas un klimata mērķiem un uzdevumiem to sasniegšanai, labās prakses piemēriem un risinājumiem ceļā uz klimatneitralitāti, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.
Pasākums norisināsies no plkst.10 līdz 13.30, tā norisei varēs sekot līdzi tiešraidē ziņu portālā www.delfi.lv un REA Facebook kontā.
Konference iecerēta kā ikgadējs pasākums, lai kopīgi novērtētu izvirzīto klimata mērķu izpildi un iezīmētu turpmākos soļus ceļā uz Rīgas klimatneitralitāti. “Mēs vēlamies iesaistīt un informēt rīdziniekus par klimata pārmaiņu nozīmi globāli, Rīgā un arī ikviena ikdienā. Klimata pārmaiņu komunikācijā bieži pietrūkst tieši pozitīvo aspektu izcelšana – mēs vēlamies parādīt, ka ne tikai Eiropā, bet arī tepat Latvijā ir vairāki celmlauži šajā jomā, no kuriem visi varam iedvesmoties,” uzsver Rīgas domes deputāte un Klimatneitralitātes darba grupas vadītāja Selīna Vancāne.
Konferencē prezentēs REA sagatavoto Rīgas pilsētas ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu līdz 2030.gadam (Rīcības plāns), tajā ietvertos risinājumus un lielākos izaicinājumus to ieviešanā. Tāpat būs citu pašvaldību labo piemēru prezentācijas, ko papildinās jomas lietpratēju diskusijas un secinājumi par to, ko mēs katrs varam darīt, pielāgojoties klimata pārmaiņām.
Rīgas pašvaldība atgādina, ka Rīcības plāns ir atvērts publiskai apspriešanai līdz 27.decembrim. Ar to var iepazīties REA tīmekļa vietnē, bet priekšlikumus Rīcības plāna pilnveidošanai var iesniegt, aizpildot anketu vai nosūtot brīvā formā uz e-pasta adresi [email protected]. Neskaidrību vai jautājumu gadījumā var sazināties pa tālruni 67012350.
Rīcības plānā ietvertie stratēģiski prioritārie virzieni, lai sasniegtu klimatneitrālas un klimatnoturīgas Rīgas vīziju:
• enerģētika – samazināt enerģijas patēriņu pilsētā līdz minimāli nepieciešamajam;
• CO2 emisijas – sasniegt maksimālu atjaunīgo energoresursu īpatsvaru pašvaldības infrastruktūrā;
• enerģētiskā nabadzība – nodrošināt, ka mājsaimniecības var atļauties nepieciešamos energoresursus komfortablai sadzīvei;
• pielāgošanās klimata pārmaiņām – klimatnoturīga Rīga.