Notiks konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” uzvarētāju apbalvošana

0
209

Šodien, 22. septembrī, notiks konkursā Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022 uzvarētāju apbalvošana, informē Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.

Konkursā Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022 kopumā saņemti 16 pieteikumi.

Nominācijā Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022 iesniegti 12 pieteikumi, konkursam piesakot ēku Talsos Darba ielā 23, Valdemārpilī Lielajā ielā 19, Jelgavā Māras ielā 5, Liepājā Klaipēdas iela 124 un Jāņa ielā 6, Valmierā Rūpniecības ielā 42, Valkā Rīgas ielā 6a, Rīgas ielā 6b, Rūjienas ielā 4 un Domes bulvārī 1, kā arī Saulkrastu novada Zvejniekciemā Atpūtas ielā 2b un Garkalnes novada Baltezerā Priedes.

Nominācijā Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2022 iesniegti trīs pieteikumi – Okupācijas muzejs Rīgā Latviešu strēlnieku laukumā 1, zinātnes un inovāciju centrs Vizium Ventspilī Rūpniecības ielā 2 un Latvijas Nacionālā arhīva nitrocelulozes filmu glabātuve Rīgā Skandu ielā 14.

Nominācijā Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2022 iesniegts viens pieteikums – ēka Sīpeles ielā 1A, Rīgā.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Konkursa komisija sākusi pieteikumu vērtēšanu. Konkursa otrajai kārtai izvirzīto ēku apsekošana to atrašanās vietās plānota šā gada augustā.

Konkurss tika izsludināts aprīlī un pieteikumus dalībai konkursā varēja iesniegt līdz 17.jūnijam.

Konkursa nolikums šogad sagatavots sadarbībā ar EM informatīvās kampaņas Dzīvo siltāk sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit