Notiks seminārs par saules paneļu uzstādīšanu un apkures katlu nomaiņu

0
430

Ceturtdien, 2.jūnijā, plkst.16, Madonā – Saieta laukumā 1, Madonas novada pašvaldības domes ēkas 3.stāva zālē – Vidzemes plānošanas reģions organizē bezmaksas semināru Valsts atbalsts saules paneļu un apkures katlu uzstādīšanai. Nākotne sākas šodien. Noteikumi, finansējums, risinājumi.

Seminārā sniegs gan informāciju par izsludināto valsts atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās, tajā skaitā finanšu institūcijas ALTUM piedāvāto atbalstu privātmāju energoefektivitātes uzlabojumiem, gan arī varēs uzzināt praktisku informāciju par to, kā izvēlēties sev piemērotāko un efektīvāko saules paneļu risinājumu. Seminārā tiks piedāvātas arī prezentācijas par biomasas katlu pareizu ekspluatēšanu, siltuma sūkņu un viedās elektroenerģijas ražošanas iekārtām.

Jautājumu-atbilžu sadaļā iedzīvotāji varēs uzdot jautājumus gan par valsts atbalsta piešķiršanas nosacījumiem, gan arī par tehniskiem risinājumiem mājsaimniecībā.

Seminārā demonstrēs Smart Living interaktīvo bezmaksas rīku mājsaimniecības energoefektivitātes izvērtējumam, kas pieejams latviešu valodā. Ievadot dažādus parametrus un datus par savu mājsaimniecību, iespējams noskaidrot, cik energoefektīvi apsaimniekojat savu mājsaimniecību šobrīd un ko varētu mainīt vai uzlabot, lai savu energoefektivitāti paaugstinātu, taupot gan enerģiju, gan naudu.

Reģistrēšanās dalībai seminārā līdz 1.jūnija plkst.15, vietu skaits ierobežots.

Semināra programma

Semināru ciklu organizē projekts Smart Living, aicinot sabiedrību izzināt dažādas ar energoefektivitāti saistītas tēmas un saņemt ekspertu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Semināri līdz šim bijuši ļoti plaši apmeklēti.

Pasākumi ir bez maksas, tie notiek ar Interreg Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstu.

Interreg Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai (Smart Living) mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris un Vidzemes plānošanas reģions, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.