Notiks vebinārs “Riga X – inovācijas un augstākā izglītība”

0
300

Trešdien, 3.martā, plkst.15 notiks vebinārs Riga X – inovācijas un augstākā izglītība, kurā tiks prezentēts Ēter Strategy/Certus veiktais pētījums par esošo situāciju un attīstības potenciālu galvaspilsētā, kā arī notiks diskusija, kurā piedalīsies augstākās izglītības iestāžu, uzņēmumu, valsts pārvaldes un Rīgas pašvaldības pārstāvji.

Vebināru varēs vērot tiešraidē riga.lv Facebook lapā, pēc tam būs pieejams ieraksts.

“Šī saruna mums ir svarīga gan Rīgas esošās konkurētspējas celšanai un inovāciju attīstībai, gan investīciju piesaistei un starptautiskam pozicionējumam. Kaut gan Rīgā koncentrēti lielākie valsts izglītības un informāciju komunikāciju tehnoloģiju (IKT) centri, to potenciāls netiek pienācīgi izmantots mūsdienīgas ekonomikas attīstībai. Šis pētījums kalpos kā papildu iedvesma topošajai Rīgas attīstības programmai 2021.–2027.gadam, jo gatavojam Rīgas nākamā perioda attīstības aktivitātes. Tas ļauj vēlreiz apskatīties uz mūsu ieplānotajām rīcībām pirms to virzām apstiprināšanai Rīgas domē,” uzsver Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone.

Pētījums Riga X tapis sadarbojoties ekonomistiem, sociālajiem zinātniekiem, antropologiem, pilsētplānotājiem un arhitektiem. Pētījuma mērķis ir palielināt Rīgas ilgtermiņa konkurētspēju un ilgtspēju, izstrādājot optimistisku un uz nākotni vērstu, tomēr reālu redzējumu par pilsētas attīstību turpmākajā desmitgadē.

Pētījumā iezīmēti trīs galvenie nākotnes virzītājspēki Rīgas attīstībai tuvākajā desmitgadē: pilsētas kultūras ekonomika, topošā Rīgas studentu pilsētiņa Daugavas kreisajā krastā un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju sektors. Pagājušajā gadā Pilsētas attīstības komitejas deputāti iepazinās ar pētījuma kultūras ekonomikas sadaļu, bet šajā vebinārā diskutēs par inovācijām un augstāko izglītību.

Vebinārā diskusijas dalībnieki un skatītāji tiks iepazīstināti ar Ēter/Strategy prezentāciju Rīga X: Izglītības un IKT ekosistēmas izaugsme Rīgā. Paredzētas divas paneļdiskusijas. Diskusijā par augstākās izglītības un IKT izaugsmes priekšnoteikumiem Rīgā piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis, Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības prorektors Artūrs Zeps, Latvijas Universitātes/Microsoft inovāciju centra un LIKTA vadītāja Signe Bāliņa, kā arī LMT viceprezidents attīstības jautājumos Ingmārs Pūķis.

Otrajā paneļdiskusijā par valsts un pašvaldības institūciju sadarbību inovatīvas ekosistēmas izveidē piedalīsies Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone, Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra direktors Āris Dzērvāns, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko un VARAM Valsts ilgtspējīgas attīstības plānošanas departamenta direktors Raivis Bremšmits.

Ar vebināra programmu varat iepazīties šeit.

Plašāk ar Rīga X pētījumiem var iepazīties mājaslapā rigax.lv.