Novērš defektus Okupācijas muzeja rekonstruētajā ēkā

0
1056

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) 13.augustā svinīgi nodeva atjaunotā Latvijas Okupācijas muzeja kompleksa atslēgas ekspozīcijas ierīkošanai Latviešu Strēlnieku laukumā 1, Rīgā, bet Muzejs ēkā ievākties nevar, jo patlaban iekštelpās notiek defektu novēršanas process , vēsta Latvijas Okupācijas muzeja pārstāvji.

VNĪ būvuzraudzības pārstāvji ir sastādījuši būvuzņēmēja SIA Skonto būve paveikto būvdarbu defektu apkopojumu. Ņemot vērā to lielo apjomu, VNĪ pagaidām nevar pieņemt paveiktos darbus no būvuzņēmēja un apstiprināt līguma izpildi, līdz ar to rekonstruētā muzeja ēka defektu novēršanas laikā vēl aizvien paliek būvuzņēmēja valdījumā un jaunās ekspozīcijas iekārtošana un muzeja Krājuma un biroju pārcelšanās nenorit pēc iepriekš plānotā grafika.

Pašlaik ir noslēgta trīspusēja vienošanās starp VNĪ, Latvijas Okupācijas muzeja biedrību un SIA Skonto būve par piekļuves nodrošināšanu telpām īpašumā Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā, kurā ir noteikts, ka defektu labošanu iekštelpās būvnieks pabeigs līdz šī gada oktobra beigām.

Jāatzīmē, ka sākusies jaunās ekspozīcijas iekārtošana, ko tāpat kā ekspozīcijas mākslinieciskās koncepcijas izstrādi veic dizaina birojs H2E. Kā norāda H2E pārstāvji, ekspozīcijas iekārtošanai ir nepieciešami vismaz četri mēneši pie noteikuma, ka darbi var notikt raiti. Noslēgumam tuvojas ekspozīcijas apgaismojuma iekārtu montāža, un tuvāko nedēļu laikā tiks sākta ekspozīcijas karkasa uzstādīšana. Latvijā pienākusi lielākā daļa no ekspozīcijas audiovizuālām tehnoloģijām, taču tās vēl nav iespējams piegādāt uz muzeju un nav iespējams veikt tālāko ekspozīcijas montāžu, jo ēkā norit būvniecības defektu labošana.

Muzejs ir apņēmies sekot līdzi darbu grafika izpildei un cer, ka muzeja ekspozīciju apmeklētājiem varēs atvērt 2022.gada sākumā.