Ogrē svinīgi atklāj elektronisko sistēmu ražotni

0
1413
Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva.

Pagājušajā nedēļā būvdarbu veicējs SIA Arčers Ogres novada pašvaldībai simboliski nodeva izbūvētās elektronisko sistēmu ražošanas ēkas Akmeņu ielā 74 Ogrē atslēgas.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, uzrunājot klātesošos, atzīmēja, ka pirms gada – 23.augustā – pilsētas svētkos topošās ēkas pamatos svinīgi tika ierakta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, tādējādi dodot startu būvdarbu uzsākšanai šajā objektā. Viņš pauda prieku, ka gada laikā ir uzbūvēta visiem tik nozīmīgā ražošanas ēka, kā arī labiekārtota apkārtējā teritorija. “Dažkārt tie, kas strādā pašvaldības institūcijās un valsts iestādēs aizmirst, kur rodas nauda. Novēlu atcerēties šo svarīgo saiti: ražošana–uzņēmējs–pašvaldība. Tikai šāda sadarbība veicinās pašvaldību un valsts ekonomisko attīstību un iedzīvotāju labklājību. Šeit veidosies ražotne ar 120 darba vietām, kas būs liels atspaids jaunajam Ogres novadam, jo darbu varēs atrast gan paši ogrēnieši, gan arī kaimiņu pašvaldību iedzīvotāji.”

SIA Arčers valdes priekšsēdētājs Jānis Markulis sacīja: “Esam patiesi priecīgi un gandarīti, ka Arčeram ir bijusi iespēja sniegt savu artavu Ogres pilsētvides sakārtošanas procesā. Novēlu Ogres pilsētai neapstāties pie sasniegtā un spēt attīstīties arī turpmāk, un priecēt vietējos iedzīvotājus ar arvien jaunām, modernām un skaistām celtnēm, papildus darba vietām un sakārtotu apkārtējo vidi.”

Pēc jaunās būves durvju atslēgu nodošanas visiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja izstaigāt un iepazīties ar labiekārtoto teritoriju un ēkā esošajām telpām.

Jau vēstīts, ka teritorija Ogrē, Akmeņu ielā 74, kas atrodas Pārogres industriālās zonas parkā, daudzus gadus stāvēja tukša un pamesta. Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta Degradētās teritorijas Pārogres industriālajā parkā revitalizācija ietvaros degradēto teritoriju tika pārveidota, lai tā būtu piemērota inovatīvu un augstas pievienotās vērtības produktu ražošanai, tostarp elektronikas nozarē, kas veido lielāko apgrozījumu starp augstas pievienotās vērtības nozarēm pašvaldībā, tādējādi sekmējot uzņēmējdarbības attīstību un nodarbinātības veicināšanu Ogres novadā, vienlaikus īstenojot vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi. Lai to panāktu, tika izbūvēta ražošanas ēka, kā arī komunikācijas un pieguļošā infrastruktūra. Būvniecības darbus veica SIA Arčers, savukārt būvuzraudzību – SIA L4.

Ar atklātas izsoles palīdzību ražošanas ēkas nomas tiesības 2018.gada 15.augustā ir ieguvusi SIA Quality Jobs. Atbilstoši projekta īstenošanas nosacījumiem, nomnieks ražošanas ēkā pēc tās izbūves ieguldīs 1 miljonu eiro nefinanšu investīcijas, kā arī tiks izveidotas 120 jaunas darba vietas.

2018.gada 5.novembrī Ogres novada pašvaldība un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir parakstījušas vienošanos par ERAF projekta Degradētās teritorijas Pārogres industriālajā parkā revitalizācija, Nr. 5.6.2.0/17/I/014 īstenošanu. Projekta īstenošanas kopējais ilgums – 27 mēneši, t.i., līdz 2021.gada februārim. Realizējot projektu, tiks sakārtota degradētā teritorija 1,535 ha platībā.

Saskaņā ar vienošanos, kopējās projekta izmaksas plānotas 6 119 553 eiro, no kurām 4 767 626 eiro ir ERAF līdzfinansējums (ieskaitot paredzēto snieguma rezerves finansējumu) un valsts budžeta dotācija pašvaldībai 205 093 eiro apmērā. Atlikušais projekta realizācijai nepieciešamais finansējums ir no Ogres novada pašvaldības budžeta.

Video: Ogres novada pašvaldība.