Ogrē topošā gājēju tilta pamatos iemūrē kapsulu ar vēstījumu

0
3

Piektdien, 21.augustā, topošā gājēju tilta pār Ogres upi teritorijā starp Jāņa Čakstes prospektu un Ogres ielu pamatos svinīgi tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Šī kapsula ir apliecinājums nozīmīgam ieguldījumam pilsētas attīstībā, jo tilts, savienojot Pārogres apbūves teritoriju un Rībelītes apkaimi, būtiski paplašinās iedzīvotāju ikdienas pārvietošanos.

Uz svinīgo brīdi – kapsulas iemūrēšanu jaunā gājēju tilta pamatos – pulcējās būvnieki, novada pašvaldības domes vadība un speciālisti, kā arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, runājot par ieceri un nepieciešamību būvēt gājēju tiltu pār Ogres upi šajā pilsētas daļā, uzsvēra, ka šis tilts būtiski atvieglos pārvietošanos un pakalpojumu saņemšanu kādreizējās dārzkopības sabiedrības Lašupes iedzīvotājiem, kā arī paplašinās pastaigu un velomaršrutu gar abiem upes krastiem.

Apņēmību gājēju tiltu uzbūvēt atbilstoši būvprojektam un noteiktajā termiņā pauda būvdarbu izpildītāja – SIA Būvinženieris – valdes priekšsēdētājs Vladimirs Makarovs. Viņš iepazīstināja ar tilta izbūvē izmantoto urbpāļu tehnoloģiju – balsti tiks izbūvēti urbpāļos, kas nodrošinās balstu slodzes izturību pavasaros, kad notiek ledus iešana.

Laika kapsulā tika ievietots īpašs vēstījums, ko parakstījis Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un SIA Būvinženieris valdes priekšsēdētājs Vladimirs Makarovs, tilta izbūves vietas attēls šobrīd un jaunā tilta vizualizācija, pastkarte ar Ogres upes ainavu, šonedēļ iznākušā novada pašvaldības informatīvā izdevuma Ogrēnietis eksemplārs, kā arī pārnovadu laikraksta Ogres Vēstis Visiem 21.augusta numurs, kas liecinās par aktuālākajiem novada notikumiem laikā, kad uzsākta tilta būvniecība.

Jau vēstīts, ka šī gada 29.maijā Ogres novada pašvaldība ar SIA Būvinženieris noslēdza līgumu par iekārtā gājēju tilta pār Ogres upi būvniecību atbilstoši SIA BT Projekts izstrādātajam būvprojektam. Būvdarbu līgumcena ir 1 082 075,05 eiro ar PVN, to izpildes termiņš ir 2021.gada maijs.

Jaunais gājēju tilts savienos Ogres upes kreisā krasta J.Čakstes prospekta ar Indrānu ielu un Mazās Ķentes ielas krustojumu ar labā krasta Ogres ielas un Peldu ielas krustojumu, kas nodrošinās ērtu gājēju un riteņbraucēju piekļuvi tiltam no abām pusēm. Iekārtā tilta garums būs 120 metri un platums 1,5 metri, to veidos 3 laidumu tērauda konstrukcijas.

Video: Ogres novada pašvaldība.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit