Ogrē uzlabo pilsētas satiksmes infrastruktūru

0
516
Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva.

Ogrē pagājušajā gadā sākti būvdarbi vairākos satiksmes infrastruktūras objektos. Atbilstoši laika apstākļiem būvniecības objektos ir iestājies tehnoloģiskais pārtraukums līdz brīdim, kad laika apstākļi būs piemēroti būvniecības darbu turpināšanai, informē Ogres novada pašvaldība.

Viena no pagājušā gada Ogres pašvaldības prioritātēm bija Skolas ielas pārbūve no Brīvības ielas līdz Pirts ielai. 25.maijā noslēgts līgums ar SIA Ceļu būvniecības sabiedrība “IGATE” par Skolas ielas pārbūves darbu izpildi. Jūnijā sākti būvdarbi, lai ielu pārbūvētu vienmērīgā platumā atbilstoši ES standartiem, izbūvētu automašīnu stāvlaukumus stacijas tuvumā, izveidojot 123 stāvvietas, kā arī nodrošinot park&ride sistēmu. Tiks izveidots gājēju un veloceliņš, atjaunotas sabojātās kāpnes, kas ved no auto stāvlaukuma uz dzelzceļa staciju, un pārbūvēts ielas apgaismojums. Pašlaik Skolas ielas pārbūves projektā ir tehnoloģiskais pārtraukums.

Līdz šim veikta ūdens un lietus kanalizācijas komunikāciju izbūve, grunts iestrāde, izbūvētas atbalsta sienas un bruģēšanai sagatavoti gājēju celiņi, ko plānots veikt 2021.gada pavasarī. Saskaņā ar līgumu Skolas ielas pārbūves darbi jāpabeidz 12 mēnešu laikā no līguma parakstīšanas dienas, neieskaitot tehnoloģisko pārtraukumu. Būvprojekta izstrādātājs ir SIA BM – projekts, savukārt būvuzraudzību veic SIA Akorda. Skolas ielas pārbūve tiek veikta, īstenojot projektu Nr. 3.3.1.0/20/I/006 Uzņēmējdarbības attīstība Ogres stacijas rajonā, pārbūvējot uzņēmējiem svarīgu ielas posmu un laukumu Ogrē.

Ogres novada pašvaldība izvirzījusi mērķi sakārtot ielu infrastruktūru Ogres pilsētas individuālo dzīvojamo māju teritorijās, sākot ar ielu sakārtošanu tā dēvētajā Kartonfabrikas rajonā. Situācijas uzlabošanai 2017.gadā tika pārbūvēta Amatnieku iela, 2019.gadā – Rūpnieku iela. 2019.gada nogalē izstrādāts Rūpnieku un Loka ielu rajona ielu attīstības plāns. Pērn veikta Birzgales ielasEgļu ielas un Kadiķu ielas (no Egļu ielas līdz Birzgales ielai) pārbūve, izbūvējot brauktuvi ar bruģakmens segumu, lietus ūdens kanalizācijas tīklu, apgaismojuma tīklu, elektronisko sakaru tīklu. Labiekārtošanas un apzaļumošanas darbus veiks pavasarī. Kadiķu ielā darbi ir praktiski pabeigti, pašlaik notiek objekta nodošana ekspluatācijā. Egļu ielā līdz šim pabeigta lielākā daļa darbu, pašlaik iestājies tehnoloģiskais pārtraukums.

Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva.

Parka ielas posmā no Ceriņu ielas līdz Tīnūžu ielai ir daļēji izbūvēti ūdens kanalizācijas tīkli un lietus kanalizācijas tīkli. Šobrīd objektā iestājies tehnoloģiskais pārtraukums. Parka ielā posmā no Lapu ielas līdz Ceriņu ielai pārbūves darbi sākti pagājušā gada oktobrī. Būvdarbu realizāciju plānots īstenot divās kārtās. Pirmajā kārtā paredzēts veikt Parka ielas pārbūvi no Ceriņu ielas līdz Lapu ielai, ietverot arī krustojumu ar Lapu ielu, savukārt otrajā kārtā tiks pārbūvēts Parka ielas posms no Lapu ielas krustojuma līdz Tīnūžu ielai. Saskaņā ar pārbūves projekta koncepciju Parka ielas posms no Ceriņu ielas līdz Lapu ielai tiks slēgts autotransporta satiksmei (nodrošinot piekļuvi pirmsskolas izglītības iestādei Strautiņš Lapu ielā 9), veidojot to kā labiekārtotu zonu gājējiem un velosipēdistiem. Paredzēts ierīkot 18 autostāvvietas. Darbi rit atbilstoši grafikam – demontēts asfalts un iepriekšējās gājēju ietves betona plāksnes, veikta divu koku pārstādīšana, turpinās gultnes izstrādes un komunikāciju izbūves darbi. Būvdarbus veic SIA SIA Ceļu būvniecības sabiedrība “IGATE”, pirmajā kārtā paredzētos Parka ielas pārbūves darbus jāpabeidz līdz 2021.gada maija beigām.

Lēdmanes ielā pabeigti lietus ūdens kanalizācijas sistēmas izbūves darbi. Sākta arī Rožu ielas pārbūve, izstrādāts būvprojekts un izpildīti nosacījumi Blaumaņa ielas pārbūvei. Blaumaņa ielā veikti sagatavošanās darbi, uzstādītas zīmes būvniecības uzsākšanai, taču tiek gaidīti piemērotāki laika apstākļi šīs ielas pārbūves darbu veikšanai. Šo ielu pārbūves darbus paredzēts veikt līdz 2021.gada maija beigām. 

Gājēju un autobraucēju drošības uzlabošanai veikta Rīgas ielas un Kalna prospekta krustojuma pārbūve par rotācijas apli, luksoforu izbūve Vidus prospekta un Zilokalnu prospekta krustojumā, nojaukta ēka Zinību ielā 8.

Pilsētā veikta vairāku stāvlaukumu seguma atjaunošana – Preses ielā, Brīvības ielā 50 (pie Ogres Mūzikas skolas), pie Ogres Basketbola skolas un MRS. Noasfaltēta arī brauktuve Miera ielā (no Ogres rajona slimnīcas līdz Turkalnes ielai).

Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva.

Gājēju infrastruktūras sakārtošana

Viena no pašvaldības prioritātēm ir gājēju drošība, tāpēc 2020.gadā veikta vairāku gājēju ietvju izbūve – no dzelzceļa stacijas Pārogre līdz Pārogres gatvei, Jaunogres prospektā posmā no Baldones ielas līdz Raiņa prospektam, Kranciema ielā posmā no Mednieku ielas līdz Zaķu ielai. Tāpat veikta seguma maiņa gājēju ietvei Strēlnieku prospektā no Dārza ielas līdz Puķu ielai, Dārza ielā, atzaram no Līkā tilta uz J.Čakstes prospektu, no veikala Latvijas Balzāms (Meža pr. 5) līdz Mālkalnes prospektam 24, no Mālkalnes prospekta centrālās ielas līdz Mālkalnes prospektam 6, Mālkalnes prospekta 29/35 iekškvartālā, kā arī izbūvēta ietve un veikti labiekārtošanas darbi Grīvas prospekta 27 apkārtnē.

Lai sakārtotu pastaigu maršrutu gar Ogres upi, veikta Ogres upes neapplūstošā vecā dambja (no Brīvības ielas 60 līdz Brīvības ielai 80) asfaltēšana.

Iepirkumā Gājēju ietves un veloceliņa posmā no Ogres līdz Ogresgalam būvprojekta izstrāde, būvniecība un autoruzraudzība veiktas izmaiņas būvniecības projektā par autobusa pieturas izmaiņām, un tās pašlaik tiek saskaņotas. Darbus sāks, tiklīdz iestāsies piemēroti laika apstākļi. Būvdarbus paredzēts veikt līdz 2021.gada maija beigām atbilstoši ar AS A.C.B. noslēgtajam līgumam.

Gājēju drošībai pie dzelzceļa gājēju pārejas Vidzemes ielā ir uzstādīts luksofors, kas ar sarkano gaismu signalizē par vilciena tuvošanos.

Lielākais objekts, kas pilsētā izbūvēts ar VAS Latvijas dzelzceļš finansējumu, ir gājēju tunelis zem dzelzceļa starp Mālkalnes prospektu un Skolas ielu, kur līdz šim gājējiem nācās šķērsot sliežu ceļus vienā no bīstamākajām pārejām pilsētā.

“Uzskatu, ka pagājušajā gadā ielu sakārtošanā izdevies paveikt daudz, gan piesaistot Eiropas fondu finansējumu, gan pašvaldības budžeta līdzekļus un kredītresursus. Satiksmes infrastruktūras sakārtošana pilsētā arī šogad būs viena no pašvaldības darba prioritātēm,” uzsver Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit