Ogres novadā labiekārto ielas

0
285

Ogres novadā turpinās vairāki nozīmīgi saimnieciskie darbi satiksmes infrastruktūras sakārtošanā, informē Ogres novada dome. 

Augusta sākumā uzsākta jauna gājēju tilta būvniecība pār Ogres upi teritorijā starp Jāņa Čakstes prospektu un Ogres ielu. Šobrīd tiek veikta tiltam nepieciešamo pāļu urbšana un betonēšana, pēc šo darbu veikšanas tiks veidoti krasta balsti. 

Iepriekš ziņots, ka gājēju tilts, savienojot Pārogri ar Rībelītes apkaimi, krietni paplašinās iedzīvotāju ikdienas pārvietošanos no Ogres pilsētas individuālās apbūves teritorijām Pārogrē, tajā skaitā kādreizējās dārzkopības sabiedrības Lašupes, kas tagad ir iekļauta pilsētas administratīvajā teritorijā, nokļūšanu uz autobusu pieturām otrā upes krastā, lai ar sabiedrisko transportu dotos uz pilsētas centru, kur pieejami viņiem nepieciešamie pakalpojumi, kā arī varētu iepirkties otrpus upes esošajā veikalā. Līdz ar šī tilta izbūvi veidosies arī vienots pastaigu maršruts abpus Ogres upes krastiem. Darbus veic SIA Būvinženieris. Paredzētais būvdarbu veikšanas termiņš ir 2021.gada maijs. 

Atbilstoši laika grafikam būvdarbi turpinās arī Birzgales ielā – veikta apgaismojuma, lietus un kanalizācijas izbūve, sākti zemes darbi. Šī gada 21.maijā pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA Asfaltbūve par Birzgales ielas pārbūvi. Pārbūves darbu izpildes termiņš ir 11 mēneši no līguma noslēgšanas dienas, neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu.  

Vienā no nozīmīgākajiem šī gada infrastruktūras projektiem – Skolas ielā – tiek veikti apgaismojuma un lietus ūdens izbūves darbi. Būvdarbus veic SIA Igate, darbi jāpabeidz 12 mēnešu laikā no līguma parakstīšanas dienas (29.05.2020.), neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu. 

Šī gada pašvaldības budžetā ir ieplānota vairāku gājēju ietvju posmu seguma maiņa dzīvojamo masīvu iekškvartālos. Šobrīd darbi notiek Mālkalnes prospekta 29/35 iekškvartālā, tuvākajā laikā darbus paredzēts sākt arī citviet pilsētā. 

Pilsētā ir veikta arī vairāku stāvlaukumu seguma atjaunošana – Preses ielā, Brīvības ielā 50 (pie Ogres Mūzika skolas), MRS laukums, noslēgumam tuvojas asfaltēšanas darbi laukumā pie Ogres Basketbola skolas.

Noasfaltēts gājēju ceļš no Krasta ielas promenādes līdz Brīvības ielā 80, tādējādi sakārtojot pastaigu maršrutu gar Ogres upi. Pabeigta arī brauktuves asfaltēšana Miera ielā (no Ogres rajona slimnīcas līdz Turkalnes ielai).

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit